برای تماس مستقیم کلیک کنید
معرفی درب برقی و راه پله در ساخت و ساز ساختمان
menusearch
taknamasazanco.ir

معرفی درب برقی و راه پله در ساخت و ساز ساختمان

به وب سایت شرکت تک نماسازان خوش آمدید
برای ارائه خدمات دکوراسیون داخلی و سازه های پیش ساخته با بروزترین طرح های دنیا در خدمت شما هستیم

۱۳۹۸/۳/۹ پنج شنبه
(1)
(0)

معرفی درب برقی و راه پله در ساخت و ساز ساختمان

معرفی درب برقی و راه پله در ساخت و ساز ساختمان

چقدر به برقراری امنیت و آسایش در محیط اهمیت می‌دهید؟آیا برای آن راه حلی دارید؟ امروزه با کمک تکنولوژی این امر روز به روز ساده تر می‌شود. یک پیشنهاد کاملا مناسب استفاده از درب برقی است.
یکی دیگر اجزای مهم ساختمان که باید به آن توجه کافی شود، راه پله هست. در این مقاله درباره معرفی انواع راه پله و استحکام درب برقی بخوانید.

 

 

 

سفارش درب برقی برای ساختمان

 

 

درب برقی و راه پله در ساخت و ساز


در این مقاله ما به معرفی درب برقی و ماهیت آن میپردازیم و سپس برای معرفی قسمت داخل ساختمان به سراغ راه پله میرویم که یکی از اجزای مهم محسوب میشود و برای شما از انواع آنها صحبت می‌کنیم که بتوانید یک راه پله عالی در داخل مکان موردنظرتان انتخاب کنید. پس اگر شما هم میخواهید به تکنولوژی درب برقی روی بیاورید و درباره آن اطلاعات کسب کنید یا در مرحله ساخت ساختمان هستید و به دنبال یک راه پله مناسب برای مکان موردنظر می‌گردید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.


این روزها سرعت تکنولوژی به قدری بالاست که ما هم سعی می‌کنیم از آن عقب نیافتیم. یکی از این تکنولوژی ها که با گذشت زمان در همه مکانها فراگیر شد، درب برقی است.

 

 

سفارش درب برقی برای ساختمان مسکونی

 


درب برقی در ساخت و ساز


در بحث ساخت و ساز ساختمان و استفاده از اشیای گوناگون در این امر همیشه اولویت باید با امنیت و آسایش ساکنان باشد. امنیت میتواند با عوامل مختلفی تامین شود که یکی از آنها درب برقی هست. زیرا درب برقی از لحاظ تامین امنیت بسیار امن طراحی شده است.


امروزه شما در هر فروشگاه بزرگ و کوچکی قدم بگذارید، درب برقی را می‌بینید. البته که به جز فروشگاه مکانها دیگری هم هستند که امنیتی می‌باشند و از درب برقی استفاده می‌کنند. ممکن است سوال بپرسید که چقدر درب برقی محکم است؟ باید بگویم که خیالتان راحت باشد. درب برقی با کمک یک قفل برقی امکان احتمال نفوذ به فضای موردنظر را به صفر می‌رساند و در مقابل فشار متقابل بسیار محکم است.

 

 

کاربرد درب برقی برای ساختمان مسکونی

 


در بسیاری از مکانها بهترین گزینه برای تامین امنیت و انتخاب درب، درب برقی هست. برای مثال کارخانه های بزرگ. البته باید بگویم که درب برقی هم انواع مختلفی دارد که میتوانید از آنها در مکانهای متفاوت از قبیل منازل، ازمایشگاه ها، هتل ها، فروشگاه ها، بانک ها و...استفاده کنید. به عبارتی درب برقی در انواع مکانهای صنعتی، رفاهی و امنیتی به کار گرفته میشود.


حال به صورت دقیق تر به معرفی اجزای یک درب برقی میپردازیم تا کاملا با آن آشنا شوید. درب برقی شامل قسمت های زیر هست که هرکدام نفش مشخصی را ایفا می‌کنند :
قفل برقی
فلاشر
قفل مکانیکی
میکروسوئیچ
چشمی
ریموت درب
تابلوی فرمان
مولد
پایه درب

سفارش راه پله عریض برای خانه


راه پله در ساخت و ساز


شاید شما هم از آن دست افرادی باشید که به هنگام ساخت ساختمان موردنظرتان درباره اکثر قسمت های ساختمان اطلاعات کسب کنید و نظر دهید اما به طور کامل راه پله را نادید گرفته و فراموش کرده اید. باید بگویم که راه پله هم یکی از عناصر مهم داخل ساختمان است و باید به نحوه طراحی آن برای فضای داخل توجه کنید و اهمیت دهید. علاوه بر نکات ایمنی و راحتی در زیبایی فضایی که ساخته میشود هم بسیار تاثیرگذار است. در ساخت راه پله ها علاوه بر متریال یا مصالحی متفاوت و متنوعی که در ساخت راه پله استفاده میشود، یکی دیگر از فاکتورهایی که آنها را از هم متمایز می‌کند، طراحی های گوناگون و زیبایی است که تمایز را به ساختمانها میبخشد.

 

 

راه پله استیل برای دکوراسیون داخلی

 

 

از جمله طراحی های خلاقانه و مدرن که میتوانید از آنها استفاده کنید، عبارتند از:
راه پله مستقیم یک طرفه
راه پله دوطرفه با یک پاگرد و دو بازو
راه پله دو طرفه با یک پاگرد و سه بازو
راه پله سه طرفه با دو پاگرد و سه بازو
راه پله پیچی

 

 

سفارش راه پله در بوشهر

 

 

استانداردهایی که هنگام ساخت راه پله باید رعایت کنیم


هر قدر ارتفاع پله زیاد باشد تعداد پله مورد نیاز برای عبور از طبقه ای به طبقه دیگر کمتر است.اما باید نظر بگیریم که افراد مختلف با شرایط فیزیکی و سنی مختلف قرار است از پله موجود در ساختمان استفاده کنند. پس متناسب با سن و مکان مورد نظر باید ارتفاع مشخصی به پله های ساختمان داد تا مشکلی برای تردد هیچی شخصی پیش نیاد. مثلا ارتفاع پله های یک آپارتمان با ارتفاع پله یک مکان عمومی نظیر بیمارستان کاملا متفاوت است یا همچنین ارتفاع پله های موتورخانه آپارتمان که تردد در آن بسیار کم و بیشتر افراد با شرایط فیزیکی سالم و جوان در آن مکان تردد می‌کنند از ارتفاع پله های بین طبقاتی آپارتمان بیشتر است.

 

نمونه طرح های راه پله برای دکوراسیون داخلی منزل

 

ارتفاع پله


ارتفاع پله برای خانه های مسکونی به دلیل این که بیشتر مورد تردد افراد جوان با شرایط فیزیکی سالم هستند چیزی بین 16 تا 20 سانتی متر درنظر گرفته می‌شود. همچنین ارتفاع پله های موتورخانه به دلیل تردد کمتر و استفاده بیشتر اشخاص جوان در حدود 20 تا 25 سانتی متر در نظر گرفته می‌شود.


ارتفاع پله در محل ها و جاهای عمومی نظیر ادارات،سازمان ها،راه آهن ،بیمارستان ها و درمانگاه ها و... به دلیل استفاده اشخاص با گروه سنی و شرایط فیزیکی متفاوت چیزی در حدود 15 تا 17 سانتی متر درنظر گرفته می‌شود.همچنین ارتفاع پله برای مکان های لوکس و مجلل 15 سانتی متر یا حتی کمتر در نظر گرفته می‌شود.


عرض پله


حداقل عرض پله برای ساختمان هایی که زیاد بزرگ نباشند و تردد دو طرفه اتفاق می‌افتد چیزی در حدود 100 سانتی متر است.


تعداد پله


تعداد پله نباید بیشتر از 10 پله پشت سرهم باشد و بعد از پله دهم باید پاگرد تعبیه شود تا شخص بعد هنگام استفاده از پله احساس وحشت نکند.


ایمنی پله


برای محافظت از اشخص استفاده کننده از راه پله و ایمنی در ساختمان هنگام احداث راه پله باید هر دو طرف آن نرده قرار داده شود.ارتفاع نرده های پله می‌توانند بین 75 تا 80 سانتی متر و فاصله نرده ها از یکدیگر باید 10 سانتی متر باشد به گونه ای که شی از آن عبور نکند.
در پایان بهتر است برای سهولت در انجام نظافت و شست و شوی پله شیب پله را 2 تا 3 میلی متر قرار دهیم
.

 

منبع:ویکی پدیا

 

سفارش راه پله مارپیچ برای دکوراسیون داخلی منزل

 

اگر به برای خانه خود به انواع درب برقی اتوماتیک و انواع پله در طرح ها و متریال مختلف نیاز دارید ما می‌توانیم به شما کمک کنیم


 شرکت تک نماسازان به شماره ثبت 2126 با داشتن کادری مجرب و با تجربه و مدیرعاملی بسیار حساس روی کیفیت و ظرافت کار در استان بوشهر در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی از جمله طراحی و اجرای انواع راه پله و درب برقی اتوماتیک می‌تواند به شما کمک کند.جهت مشاوره رایگان در امر راه پله و درب برقی اتوماتیکمی توانید به صورت حضوری به دفتر شرکت مراجعه کرده یا با شماره تماس 09171774347 تماس بگیرید.

 

مدیرعامل:اردشیری

 


 

کارهای دکوراسیون داخلی تک نماسازان

نمونه کارهای دکوراسیون داخلی

همکاری با برندها و سازمان های بزرگ کشور در امر دکوراسیون داخلی

تماس با شرکت دکوراسیون داخلی

اینستاگرام شرکت دکوراسیون داخلی تک نماسازان

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر