برای تماس مستقیم کلیک کنید
انتخاب صحیح موکت برای منزل
menusearch
taknamasazanco.ir

انتخاب صحیح موکت برای منزل

به وب سایت شرکت تک نماسازان خوش آمدید
برای ارائه خدمات دکوراسیون داخلی و سازه های پیش ساخته با بروزترین طرح های دنیا در خدمت شما هستیم

۱۳۹۶/۵/۵ پنج شنبه
(0)
(0)

انتخاب صحیح موکت برای منزل

انتخاب صحیح موکت برای منزل

موکت منازل و ادارات

موکت، از دیرباز، به دلیل راحتی و آسایشی که با خود همراه دارد، از اولین انتخاب های هر خانواده ای بوده است.

موکت ها با هر نوع سبک مبلمان و دکوری کاملا هماهنگ هستند و از لحاظ تجملی نیز در سطح بالایی هستند. موکت ثابت سراسری، رنگ و بافت و نقش را به اتاق های شما می‌آورد. به علاوه، بافت موکت عایق حرارت و صوت است. به همین دلیل در مکان های پر سر و صدا و سرد استفاده از موکت بسیار مناسب است. هم موکت و هم فرش، به خاطر بافت ملموس و لطیفی که دارند، باعث تلطیف خطوط راست و معماری هندسی اتاق می‌شوند. از آنجایی که موکت ها در بافت، رنگ و طرح های متنوع در دسترس هستند، هماهنگ کردن آنها با انواع دکوراسیون نیز به راحتی صورت می‌گیرد.

به طور معمول اتاق های کم اثاثیه را موکت می کنند تا مبله تر به نظر برسد. همچنین موکت برای پوشش اتاق هایی که کف چندان زیبایی ندارند، بسیار مناسب است. انتخاب موکت طرح دار برای فضاهای بزرگ، کار بسیار هوشمندانه ای است؛ چراکه با این کار، فضا، کوچک تر و دوستانه تر به نظر می‌رسد. برای اتاق های کوچک از موکت های ساده و بدون طرح و با رنگ روشن استفاده کنید تا اتاق بزرگ تر به نظر برسد.

نکته دیگر اینکه هر چه پرز موکت ها کمتر باشد، فضای اتاق بزرگ تر جلوه می‌کند. موکت هایی که رنگ تیره دارند، فضاهای بزرگ را به جایی دنج و کوچک تبدیل می‌کنند. موکت هایی که در آن رنگ های آفتابی به کار رفته است نیز حس گرمای مطلوبی را به محیط می‌دهند و برای اتاق هایی که از نور طبیعی آفتاب بی بهره اند، گزینه خوبی به شمار می‌روند. موکت هایی که رنگ سرد دارند باعث تعدیل فضاهای بسیار روشن می‌شوند.


کفپوش موکت

اگر تمایل دارید تنوعی در دکوراسیون داخلی منزل یا یکی از اتاق ها بدهید، استفاه از یک موکت با جنس و رنگ خوب می‌تواند شکل ظاهری دکوراسیون داخلی منزل تان را به کلی تغییر دهد اما باید بدانید که موکت برای هر بخشی مناسب نیست.


1 – پوشش کف اتاق در دکوراسیون داخلی از چنان اهمیت بالایی برخوردار است که کف اتاق را پایه اصلی اتاق می‌نامند. خیلی از طراحان دکوراسیون، چیدمان و طراحی دکور اتاق را بر مبنای پوشش کف انجام می‌دهند. پوشش سطح کف اتاق با توجه به کاربری اتاق و سویه‌های زیباشناختی انتخاب می‌شود. زمان انتخاب پوشش کف باید الگوهای رفت و آمد را نیز در نظر داشت. معمولا در اتاق های پر رفت و آمد از کف‌پوش‌های سخت و بادوام و در بخش کم ‌رفت و آمد از کفپوش‌های تزیینی استفاده‌ می‌شود.

2 – موکت از زمان های دور به دلیل آسایش و راحتی که با خود به همراه دارد، از اولین گزینه های هر خانواده‌ای برای دکوراسیون منزل بوده ‌است. موکت‌ ها با هر مدل مبلمان و دکوری کاملا هماهنگ هستند و زیبایی دلپذیری هم دارند.

3 – موکت ثابت سراسری، رنگ و بافت و نقش را به اتاق‌ محل زندگی شما می‌آورد. به علاوه،بافت موکت‌ عایق حرارت و صوت است. به همین علت در مکان‌های پر سر و صدا و سرد استفاده از موکت بسیار بجا است. هم موکت‌ و هم فرش، به خاطر بافت ملموس و لطیفی که دارند، باعث تلطیف خطوط راست و معماری هندسی اتاق‌ می‌شوند. از آنجایی که موکت‌ها در بافت، رنگ و طرح‌های متنوع در دسترس هستند، هماهنگ کردن آنها با انواع دکوراسیون نیز به راحتی صورت می‌گیرد.

4 – در اکثر مواقع اتاق‌های کم اثاثیه و خلوت را موکت می‌کنند تا مبله‌تر به نظر برسد. موکت‌ برای پوشش کف اتاق‌هایی که کف چندان زیبایی ندارند، بسیار مناسب است. به این ترتیب دیگر نیازی نیست که کف اتاق را دوباره بازسازی کنید چرا که موکت آن را کاملا می‌پوشاند.

5 – خرید موکت طرح‌ دار برای فضاهای بزرگ، کار بسیار هوشمندانه‌ و مناسبی به نظر می‌آید چرا که با این کار، فضا، کوچک‌تر و دوستانه‌تر به نظر می‌رسد.

6 – برای اتاق‌های کوچک از موکت‌های ساده و بدون طرح و با رنگ روشن استفاده کنید تا اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد. نکته دیگر اینکه هرچه پرز موکت‌ها کمتر باشد، فضای اتاق بزرگ‌تر جلوه می‌کند.

7 – موکت‌هایی که رنگ تیره و نزدیک به مشکی دارند، فضاهای بزرگ را به جایی دنج و کوچک تبدیل می‌کنند.

8 – موکت‌هایی که در آن رنگ‌های آفتابی به ‌کار رفته ‌است حس گرمای مطلوبی را به محیط می‌دهند و برای اتاق‌هایی که از نور طبیعی آفتاب بی‌بهره‌اند، گزینه خوبی به شمار می‌روند.

9 – موکت‌هایی که رنگ سرد دارند باعث تعدیل نور و رنگ در فضاهای بسیار روشن می‌شوند.نقاط قوت و مزیت های موکت

مقاومت بسیار زیاد در مقابل گسترش حریق

مقاومت در مقابل سایش

مقاومت در مقابل رنگ پذیری و داشتن رنگ های ثابت

ضد حساسیت و آنتی باکتریال بودندر چه فضایی از موکت های مسکونی، اداری استفاده کنیم؟

از نظر طراحان داخلی موکت ها انتخابی مناسب برای کسانی است که دنبال ایجاد حس یا اضافه کردن زیبایی بصری در فضای خانه هستند. رنگ و بافت و طرح می‌تواند گرمی، جذابیت و شخصیت به فضای شما اضافه کند. ضمن اینکه موکت ها می‌توانند مانعی صوتی بوده و پژواک و سروصدای تجهیزات خانه را کاهش دهند.

بهتر است در راهرو ورودی و فضاهایی که رفت و امد زیادی در آنها صورت می‌گیرد از موکت استفاده نکنید. انتخاب بهتر در این فضاها مصالحی مقاومتر مثل کفپوش های چوبی است که می‌تواند با قالیچه هایی کوچک ترکیب زیبایی بوجود آورد.

اگر در فضای داخلی خانه خود پله دارید، موکت کردن آن می‌تواند سر خوردن و سقوط از پله ها را کمتر کند. خصوصا اگر فرزند شما کوچک است این کار می‌تواند امنیت فضای خانه را بیشتر کند.در فضاهای استراحت مثل اتاق خواب نیز وجود موکت و فرش می‌تواند حس گرمی و راحتی بیشتری برای شما به همراه بیاورد.


نکته مهم :

به زیرسازی مناسب موکتها توجه کنید.

زیرسازی لایه ای نگه دارنده است که در زیر موکت قرار می‌گیرد. کیفیت مناسب این لایه نقش اساسی در ظاهر مناسب موکت شما و نیز ماندگاری آن بعد از نصب دارد. نرمی سطح، جذب صدا و فشار وارد بر پا هنگام قدم گذاشتن روی سطح موکت سه موضوع اساسی است که در مورد زیرسازی موکت مورد نطرتان باید در نطر بگیرید.
نحوه لکه برداری و شستن صحیح و مناسب موکت مسکونی و اداری :

پاک کردن لکه های تازه:

پیش از تمیز کردن موکت حتماً خوب جارو بزنید تا گرد و غبار آن گرفته شود، با مقداری ماست لکه‌هایی را که تازه روی موکت به وجود آمده پاک کنید مخصوصا لکه های چای و نسکافه، برای این منظور ماست را روی سطح لکه بریزید و با یک قاشق جمع کنید و در صورت لزوم چندین بار این کار را تکرار کنید سپس با دستمال تمیز خوب خشک نمائید.    استفاده از جوش شیرین و سرکه:

کمتر چیزیست که نتوان با جوش‌شیرین و سرکه تمیز کرد، خوشبختانه لکه‌های موکت هم از این امر مستثنی نیستند. برای تمیز کردن موکت فقط کافیست پودر جوش‌شیرین را روی لکه بریزید و سرکه سفید را اضافه کنید. بعد از تمام شدن یک دستمال را که قدرت جذب بالایی دارد، روی موکت بکشید تا سرکه را جذب کند، بگذارید این قسمت خشک شود. با جاروبرقی باقی‌مانده جوش‌شیرین را جمع کنید. برای لکه‌های بزرگ‌تر از جوش‌شیرین به تنهایی استفاده کنید. آن را روی موکت بپاشید و حداقل بعد از نیم ساعت جاروبرقی بزنید.
استفاده از پودر ذرت:


چه باور کنید یا نه پودر ذرت هم به تمیز کردن موکت شما کمک می‌کند. ۱ پیمانه از آن را با یک پیمانه بوره و ½ پیمانه جوش‌شیرین مخلوط کنید و روی موکت بپاشید. با کشیدن یک پارچه مرطوب یا زمین شوی اسفنجی روی موکت آن را تمیز کنید. بعد از خشک شدن جاروبرقی بزنید.

جهت مشاوره و سفارش خرید انواع موکت خود می‌توانید از طریق شماره تماس های زیر با شرکت تک نماسازان در ارتباط باشید:

تلفکس:077-34227888
همراه:09171774347
مدیرعامل:اردشیری


نمونه کارهای اجرایی شرکت
تماس با ما
کانال تلگرام ما
اینستاگرام ما

 کفپوش موکت

کفپوش موکت

 کفپوش موکت

کفپوش موکت

 کفپوش موکت

کفپوش موکت

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر