برای تماس مستقیم کلیک کنید
آموزش نصب صحیح کفپوش و پارکت
menusearch
taknamasazanco.ir

آموزش نصب صحیح کفپوش و پارکت

به وب سایت شرکت تک نماسازان خوش آمدید
برای ارائه خدمات دکوراسیون داخلی و سازه های پیش ساخته با بروزترین طرح های دنیا در خدمت شما هستیم

۱۳۹۶/۵/۷ شنبه
(0)
(0)

آموزش نصب صحیح کفپوش و پارکت

آموزش نصب صحیح کفپوش و پارکت

آموزش نصب کفپوش و پارکت


لمینت یا پارکت لمینت با طول عمری نزدیک به سی سال شاید بخاطر مشکلاتی که پارکت داشت ساخته شد. پارکت از جنس HDF یا الیاف فشرده چوب است که بسیار به پارکت شبیه است ولی مستقیما از چوب درخت ساخته و تولید نمیشود لمینت از چهار لایه تشکیل شده که لایه اصلی آن HDF بوده و با یک لایه دکوراتیو با طرح چوب وروی آن لایه اصلی لمینت است. کفپوش پارکت به کف چسبیده نمیشود و بوسیله شیارهایی که بصورت نروماده در هم قفل میشوند نصب میشود و در زیر آن لایه ای فوم یا موکت قرار میدهند.تعوض و جمع کردن آنها براحتی و آسان است.قیمت مناسب تری نسبت به پارکت دارد.کفپوش های پارکت از تایل های خاصی تشکیل می‌شود که در اطراف هرکدام زبانه و شیار های ویژه ای وجود دارد که می‌توان توسط آنها این قطعات را در کنار هم قرار داد و قفل نموده و سطحی یکنواخت با ظاهری بسیار زیبا ایجاد نمود. از اینرو امروزه تقاضا جهت نصب و اجرای این نوع کفپوش روبه افزایش است.


نحوه صحیح نصب پارکت

اجرای نکات مهم پیش از نصب پارکت و کفپوش


● – تغییرات دما و رطوبت می‌توانند تاثیرات زیادی بر روی تایلهای پارکت داشته باشند لذا پیشنهاد می‌شود حدود 48 ساعت قبل از اجرای کفپوش لمینت ٬ بدون باز نمودن جعبه ها آنها را در محل مورد نظر تخلیه نمایید .

● – کفپوش های پارکت را می‌توان روی اغلب پوشش های موجود مانند کفپوش های چوبی، PVC ٬ کف های سیمانی و یا موزائیک و سرامیک نصب نمود. اما موکت های نرم دارای پرزهای بلند باید از کف جمع آوری شوند تا مشکلی در پروسه نصب ایجاد نشود .

● – قبل از اجرای کفپوش محوطه را از کفپوش ٬ فرش و ... خالی نموده و از خشک بودن سطوح مطمئن شوید و همچنین مطمئن شوید دمای اتاق قبل از نصب و درحین نصب حداقل 18 درجه سانتیگراد باشد.

● - قبل از هر چیز باید از یکنواختی و صاف بودن کف مورد نظر اطمینان حاصل نمود ٬ حداکثر اختلاف سطح تراز قابل چشم پوشی بین دو سطح مجاور 2mm است لذا در صورتی که کف ناهموار و دارای اختلاف سطح زیادی است ابتدا باید آنرا اصلاح نمود .

کفپوش پارکت بر روی کف های سیمانی، کف های سیمان سبک یا سرامیک و ساختمان های دارای گرمایش از کف ( در صورتی که در صورتی که حداکثر دمای کف از 85 درجه سانتیگراد تجاوز نکند ) قابل اجرا بوده اما در این موارد نیازمند استفاده از عایق رطوبت است چرا که بتن یک ماده نفوذ پذیر و متخلخل است و آب می‌تواند در قالب بخار همانند رطوبت نسبی در آن انتقال یابد از اینرو ابتدا کف را با لایه ای از فویل پلاستیکی به ضخامت حداقل 0.2mm می‌پوشانیم و در صورت نیاز به همپوشانی لایه ها حداقل 2cm از آنها را روی هم قرار داده لبه های آنرا در امتداد دیوارها کمی بالا می‌آوریم تا پس از نصب کامل کفپوش اضافی آن به دقت بریده شود .

لازم به ذکر است که 2 تا 3 روز قبل از اجرای کفپوش لازم است سیستم گرمایش از کف خاموش شده و کف دارای دمای اتاق باشد.نحوه نصب کفپوش لمینت و پارکت


در صورتی که سطح زیرین لمینت - Laminate Flooring - خریداری شده دارای لایه ای از فوم سایلنت نباشد لازم است کف محوطه با لایه ای از فوم با ضخامت حداقل 2mm پوشیده شود البته نیازی به چسباندن این لایه بر روی زمین نیست. (اجرای لمینت بر روی کف های چوبی نیاز به فوم سایلنت نخواهد داشت )

بهتر است قبل از شروع به نصب کفپوش لمینت و پارکت به دستورالعمل کارخانه مراجعه و روش نصب آنرا مرور نمایید زیرا روش نصب این کفپوشها به شکل زبانه و شیار قطعات تولید شده بستگی دارد. اما بطور معمول جهت نصب پارکت می‌توان از راهنمای زیر استفاده نمود :

● - در اجرای کفپوش های لمینت سعی نمایید دو طرف هر ردیف از دیوارهای کناری حدود نیم سانتی متر فاصله داشته باشند که این کار را می‌توانید با قرار دادن تکه قطعاتی و یا SPACERS در دور تا دور دیوارها انجام دهید تا با اجرای ردیف اول بتوانید به راحتی سایر قطعات را توسط ضربه در محل مناسب نصب نمایید

● - از سمت چپ اتاق شروع نموده ٬ قطعه اول را بر روی کف قرار می‌دهیم. برای نصب تایل بعدی ابتدا آنرا با زاویه 45 درجه نسبت به قطعه نگه داشته پس از میزان نمودن زبانه و شیار و همچنین محل استقرار تایل ٬ با کمی فشار قطعات را داخل یکدیگر قرار داده و با پایین کشیدن تایل ٬ آنرا در تایل قبلی قفل نمایید. اطمینان حاصل کنید که قطعات نصب شده بطور کامل به هم چسبیده و هیچ شکافی در امتداد طول تخته ها وجود نداشته باشد .

با رسیدن به آخرین قطعه در ردیف اول ٬ فاصله قطعه قبلی از دیوار را اندازه گیری نموده به اندازه طول زبانه ( معمولا حدود 6mm ) از آن کم کنید و قطعه کفپوش پارکت را برش دهید و سپس مانند قطعات قبلی به کمک یک ابزار مناسب ٬٬ آنرا در محل مناسب خود قرار دهید. تا اینجا ردیف اول نصب شده است .

در صورتی که با قرار دادن قطعه باقیمانده از برش فاصله ای بیش از 40cm نسبت به لبه انتهایی قطعه بالایی دارد. برای شروع ردیف بعدی از آن استفاده نمایید در غیر این صورت تایل کامل دیگری را مورد استفاده قرار دهید. توجه نمایید که هرگز نباید برای جازدن قطعات از ضربات مستقیم چکش بر روی لبه قطعات پارکت استفاده نمود. برای جازدن قطعات در ردیف دوم اولین قطعه تایل را همانند قبل نصب نمایید. برای نصب قطعه دوم از ردیف دوم ابتدا آنرا با زاویه 45 درجه نسبت به قطعه اول قرار داده و در آن قفل نمایید سپس هردو تایل را در ردیف دوم کمی بلند کرده و در ردیف اول جابزنید و این روند را انتهای پروسه نصب ادامه دهید .


نحوه صحیح نصب پارکت

برش قطعات کفپوش لمینت


برای برش عرضی قطعات پارکت می‌توان از هر اره ای استفاده نمود. اره منبت کاری ٬ اره مویی دستی نیز برای برش از حفره ها و شکاف ها مورد استفاده قرار گیرد. به هر حال بهتر است برای جلوگیری از کنده شدن روکش لمینت و ایجادخط برشی صاف ٬ از سطح نمای لمینت شروع کنید .علاوه بر این سعی کنید تمام برش ها را در یک محل انجام دهید تا خاک اره در تمام محیط پراکنده نشود .

با رسیدن به لبه دربها و ورودی ها چه کنیم ؟

معمولا در نصب کفپوش های لمینت و پارکت به نقاطی مانند لبه چهارچوب درب ها و ورودی راهر لبه پله و ... مواجه می‌شوید چرا که در این مناطق قرنیز یا قطعه ای نمیتوانید قرار دهید تا لبه ها را بپوشاند لذا این نواحی نیازمند توجه و دقت کافی برای رسیدن به کیفیت بالاتر در نصب می‌باشند .

برای این منظور ( در چهارچوب های فلزی که قابل برش نیستند ) از یک قطعه پرت کار استفاده نموده و طرح لبه چهار چوب را در آن به کمک اره مویی و یا ابزار مناسب دیگری برش دهید در صورتی که طرح با لبه انطباق کامل داشت آنرا بر روی قطعه اصلی اعمال و آنرا نصب نمایید. برای پنهان نمودن شیار و زبانه های قفل نشده آن نیز می‌توان از ابزارهای مناسب نظیر ابزار T و ... استفاده نمود .

فاصله قرار داده شده بین قطعات پارکت و دیوار نیز توسط قرنیز و ابزارهای لبه پنهان می‌شوند.جهت مشاوره و خرید انواع کفپوش و پارکت و همچنین نصب آن می‌توانید از طریق شماره تماس های زیر با شرکت تک نماسازان در ارتباط باشید:

تلفکس:077-34227888
همراه:09171774347
مدیرعامل:اردشیری


نمونه کارهای اجرایی شرکت
تماس با ما
کانال تلگرام ما
اینستاگرام ما

 نحوه صحیح نصب پارکت و کفپوش

نحوه صحیح نصب پارکت و کفپوش

 نحوه صحیح نصب پارکت و کفپوش

نحوه صحیح نصب پارکت و کفپوش

 نحوه صحیح نصب پارکت و کفپوش

نحوه صحیح نصب پارکت و کفپوش

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر