برای تماس مستقیم کلیک کنید
بهترین پوشش برای کف خانه
menusearch
taknamasazanco.ir

بهترین پوشش برای کف خانه

به وب سایت شرکت تک نماسازان خوش آمدید
برای ارائه خدمات دکوراسیون داخلی و سازه های پیش ساخته با بروزترین طرح های دنیا در خدمت شما هستیم

۱۳۹۶/۵/۱۰ سه شنبه
(0)
(0)

بهترین پوشش برای کف خانه

بهترین پوشش برای کف خانه

بهترین پوشش برای کف خانه

● کف پوش های چوب پنبه ای :

این نوع کفپوش از چوب پنبه حقیقی ساخته می‌شود که از پوست درخت بلوط گرفته می‌شود که اغلب در مناطق مدیترانه ای مخصوصاً در کشور پرتغال بسیار یافت می‌شود. به دلیل این که برای تولید این کف پوش احتیاج به پوست درخت بلوط داریم لذا تولید آن برای اکوسیستم مخرب نیست. این نوع کف پوش در مکان هایی استفاده می‌شود که انعکاس صدا در آنجا مهم محسوب می‌شود و می‌خواهند محیطی آرام داشته باشند مانند استودیوها. رنگ چوب پنبه رنگی گرم است و به دکوراسیون خانه یا اتاق حالتی بسیار زیبا و طبیعی می‌بخشد. این کف پوش معروف است به این که جزو راحت ترین نوع کف پوش برای پا محسوب می‌شود و همچنین «عایق صدا»ی مناسبی نیز است و در تمام نقاط خانه مانند آشپزخانه و حتی کتابخانه کف پوش مناسبی است.، کف پوش چوب پنبه ای می‌تواند مانند کف پوش های چوبی به وسیلهواکس و یا پلییوریتن براق شود.
متداول ترین نوع براق کردن کف پوش، استفاده از واکس است که به کف پوش ها جلای بسیار زیبا می‌بخشد و لازم است حداقل سالی یک بار واکس زده شوند. اما برای کف پوش های استفاده شده در آشپزخانه بهتر است ازبراق کننده پلییوریتن استفاده شود زیرا احتیاج به مراقبت کمتری دارد و استحکام بیشتری هم دارد. به دلیل این که این نوع کفپوش جاذب آب است می‌بایست کاملاً مراقب بود و هر زمان که آب یا مایع دیگری بر روی آن ریخت سریعاً توسط پارچه پاک و تمیز شود چون این نوع کفپوش هم به راحتی منبسط و منقبض می‌شود( کف پوش های چوب پنبه ای هم وجود دارد که از پلاستیک ساخته می‌شوند).● کف پوش های لینولیوم :

 

این نوع کفپوش یک مخلوط طبیعی ساخته شده از روغن تخم کتان اکسید شده، خاک اره، سنگ آهک پودر شده، صمغ کاج و رنگدانه های مختلف است. این مخلوط اولین بار در سال ۱۸۶۳ توسط یک انگلیسی به نام فردریک دالتون ساخته شد. این مواد بسیار مستحکم هستند و به صورت وسیعی در تمامی مناطق مانند آپارتمان ها و حتی مناطق صنعتی استفاده می‌شد تا این که کف پوش های پلاستیکی در سال ۱۹۴۰ در دسترس مردم قرار گرفت. کف پوش های پلاستیکی مصنوعی در مقایسه با این نوع کف پوش از نظر نگهداری بسیار راحت تر بود و به طور چشمگیری بازار فروش لینولیوم را کساد کرد.
در بعضی مواقع مردم این دو نوع کف پوش (لینولیوم و کف پوش مصنوعی) را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند، در صورتی که مواد تشکیل دهنده آن دو کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند. تنوع رنگ در
کفپوش های لینولیوم بسیار زیاد است و معمولاً به صورت ورقه ای در بازار موجود هستند.


● کاشی های کف چرمی :

این نوع از کاشی ها نیز در رنگ ها و سایزهای مختلفی وجود دارد. آنها می‌توانند خیلی زیبا و شیک باشند و عایق های بسیار خوبی برای صدا محسوب می‌شوند. در زیر پا خیلی نرم و لطیف احساس می‌شوند و ظاهری بسیار لوکس و گران قیمت دارند. در طول زمان شکل چرم عوض می‌شود و رنگ و جنس آنها تغییر می‌کند و همیشه دست نخورده و تازه به نظر نمی‌آید. استفاده از کف پوش های چرمی زیاد مقرون به صرفه نیست اما بسیار زیبا و فریبننده هستند. این نوع کاشی های کف با طراحی مد روز و یا حتی مدل های قدیمی و سنتی برای کتابخانه ها بسیار مناسب هستند. بهتر است که کاشی های چرمی در محیط هایی با آب و هوای خشک یا در رطوبت زیاد استفاده نشوند. کاشی های کف چرمی باید حداقل ۲بار در سال واکس بخورد و بدین منظور می‌بایست با فروشنده، نصاب یا توزیع کننده آنها قبلاً مشورت کنیم.

● موزائیک

این نوع کف، یک طرح یا تصویر مجازی از قطعات کوچک است. این قطعات کوچک شامل مرمر یا شیشه می‌باشند. رومیان چیزی را که ما امروزه موزائیک می‌نامیم ایجاد کردند و آن را بر روی کف و دیوارها استفاده می‌کردند. کلیساهای وابسته به روم شرقی نمونه بسیار خوبی است از کاربرد موزائیک های بسیار رنگارنگ و شگفت انگیز که در آنها قطعات کوچکی از طلا نیز دیده می‌شود.
برای این که ثابت کنیم ایده های بزرگ و قدیمی از بین نمی‌روند در طراحی های جدید نیز به صورت گسترده ای از موزائیک استفاده می‌شود. نمونه ها و طرح های قدیمی موزائیک را می‌توان در شهر Pompeii (یکی از شهرهای ایتالیا) مشاهده کرد و نمونه های مدرن و امروزی آن که دارای رنگ های بسیار شفاف و زنده ای هستند در حمام، آشپزخانه یا اتاق اصلی خانه استفاده می‌شود.
 

● پوشش های ارتجاعی کف

این پوشش ها از موادی ساخته شده است که شکل خود را حفظ می‌کند. این نوع کف شامل موادی مانند چوب پنبه، لینولیوم (یک نوع مشمع کف)، لاستیک و کف پوش پلاستیکی است. آنها از سنگ سرامیک، کف های سیمانی و حتی از کف پوش های چوبی نرم تر هستند؛ این بدین معنی است که آنها در زیر پا بسیار راحت هستند و شما می‌توانید برای مدت طولانی روی آنها بایستید. کف پوش های ارتجاعی همچنین عایق های ضد صدای بسیار مناسبی محسوب می‌شوند و از آنجا که آنها از انواع دیگر کف پوش ها نرم تر هستند، به راحتی خراش پیدا می‌کنند و نباید با اجسام سخت شست و شو شوند. پوشش های ارتجاعی کف به راحتی منقبض و منبسط می‌شوند که این مسئله بستگی به رطوبت و درجه هوا دارد. پس قبل از نصب این نوع کف پوش ابتدا اجازه دهید تا این کفپوش ها خود را با محیط و نوع آب و هوا تطبیق دهند و سپس آنها را بر روی زمین نصب کنید
● سرامیک :


امروزه پوشش های مختلفی برای کف و دیوارها استفاده می‌شود اما برای انتخاب یک پوشش مناسب برای کف و دیوارهای ساختمان خود باید همه موارد را در نظر بگیرید.

یکی دیگر از پرکاربردترین مصالحی که در ساختمان سازی از آن استفاده می‌شود کاشی و سرامیک است که خود انواع متعددی دارد و در قسمت های مختلف یک ساختمان ازجمله آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی، حیاط، پارکینگ و حتی نمای ساختمان، گلخانه و حوض های تزئینی کاربرد دارند.

به طور کلی از ویژگی های مثبت سرامیک مقاومت فیزیکی بالا و مقاومت دربرابر یخ زدگی است، یکی دیگر از ویژگی مهم آن ضدحریق بودن آن است و اینکه در برابر آتش تغییر شکل نمی‌دهد، با گذشت زمان تغییر رنگ نمی‌دهد و در برابر اشعه خورشید هم مقاوم است. کاشی و سرامیک تفاوت چندانی ندارند، لعابی که روی قسمت سخت کاشی را می‌پوشاند و شکل زیبایی به آن می‌دهد، می‌تواند از جنس های مختلفی باشد که اگر از سرامیک باشد به آن کاشی سرامیک یا سرامیک گفته می‌شود. البته در گذشته ابعاد کاشی ها هم کوچک تر از سرامیک بود، اما الان کاشی ها هم در ابعاد گوناگون و متنوعی تولید می‌شوند.

البته سرامیک علاوه بر کاربردش در کف و نما و دیوارهای ساختمان در تولید وسایل بهداشتی و مصالح ساختمانی نظیر آجر سفال های تزئینی داخل و خارج، سفال های بام، کانال های فاضلابی و سفال های ضداسیدی نیز کاربرد دارد.


کاشی و سرامیک

یکی از مهم ترین دلایل استفاده از کاشی در معماری ساختمان بهداشتی بودن آن نسبت به سنگ و سیمان و سایر مصالح است و دیگر اینکه کاشی و سرامیک عایق رطوبت هم هستند.یک کاشی خوب باید به نحوی باشد که تغییرات ناگهانی درجه حرارت را بین ۲۰ تا ۱۰۰ درجه به خوبی تحمل کرده و دچار ترک در بدنه یا لعاب نشود در غیر این صورت این کاشی کیفیت مناسبی ندارد. اندازه کاشی هم در صورتی که برای کف و دیوار مورد استفاده قرار گیرد، باید در ابعادی کمتر از ۲۰۲۰ و یا ۱۰۲۰ تا ۵۰ در ۵۰ سانتی متر تولید شوند. یکی از جذابیت های بصری کاشی و سرامیک تنوع بی نظیر طرح و رنگ آن است که شما از این حیث حتی ممکن است دچار سردرگمی هم بشوید.


   ● کفپوش پارکت لمینت :

پارکت لمینت (Parquet Laminate) که اصطلاحاً به آن لمینت نیز می‌گویند نیز نوع دیگری از پوشش های کف است که از HDF، (High Density fiberboardd) و یک لایه ملامینه روی آن تشکیل شده است و مانند پارکت مستقیما از خود چوب درختان ساخته نمی‌شود، لمینیت را بر خلاف پارکت به کف نمی‌چسبانند بلکه توسط شیارهایی که به آنها کلیک گفته می‌شود و دور تا دور لمینیت ها وجود دارد در یکدیگر قفل می‌شوند، افزایش سطح کار باعث بیشتر شدن وزن لمینیت های در هم قفل شده می‌شود و همین وزن یکی از عوامل نگهدارنده لمینیت ها بر روی کف بدون استفاده از چسب است.


تفاوت پارکت های لمینت با پارکت های چوبی :

۱ – لمینت ها به کف اتاق چسبانده نمی‌شوند، بلکه توسط شیارهایی که به آنها کلیک گفته می‌شود و دور تا دور لمینت ها وجود دارد، به صورت نر و ماده در یکدیگر قفل می‌شوند. افزایش سطح کار، باعث بیشتر شدن وزن لمینت های در هم قفل شده می‌شود و همین وزن، یکی از عوامل نگهدارنده لمینت ها بر روی کف بدون استفاده از چسب است.

۲ – به علت عدم استفاده از چسب در نصب لمینت ها، کف اتاق صدمه نمی‌بیند. به عنوان مثال اگر کف اتاقی سنگفرش باشد و روی آن لمینت اجرا شود، اگر بنا به دلایلی بخواهیم پس از مدتی لمینت ها را جمع کنیم، بدون اینکه کوچکترین آسیبی به سطح سنگ زیرین وارد شود، می‌توانیم این کار را انجام دهیم. بدین ترتیب لمینت ها را می‌توان تا چندین بار پس از نصب جمع آوری و مجددا در محلی دیگر نصب کرد.

3 - سرعت نصب و اجرای لمینت بسیار بالاست. به طور میانگین یک واحد با مساحت ۱۰۰ متر مربع در یک روز الی یک روز و نیم اجرا می‌شود.

4 - پس از نصب نیازی به ساب و لاک ندارد و همان لحظه که نصب به اتمام می‌رسد، پس از نظافت، می‌توان وسایل را روی آن چید.

5 - بسیار مقرون به صرفه تر از دیگر مصالح ساختمانی مانند سنگ و سرامیک و … است.

6 - لمینیت ها نسبت به اجسام نوک تیز بسیار مقاومتر از پارکت های قدیمی هستند.

7 - لمینیت ها نسبت به آب بسیار مقاومتر از پارکت های چوبی قدیمی هستند.

8 - فوم زیر لمینت ها علاوه بر عایق صدا، عایق حرارت و برودت نیز است.


   


● کفپوش پارکت چوبی :

پارکِــت یا کفپوش چوبی (Parquet Floor)، کفپوشی از جنس چوب است که برای داخل ساختمان استفاده می‌شود. بدین صورت که قطعات پارکت را به صورت موازی در کنار هم قرار می‌دهند تا کف ساختمان پوشیده شود.

پارکت‌ها در ابعاد و اندازهای مختلف مانند ۲۵*۲ متر و۳۰*۱ متر وجود دارند که بخاطر وجود بعضی از مواد پلاستیکی موجود در آن مانع از خوردگی‌های موریانه ایی و حشراتی می‌شود. به علت این که از چوب در ساختار آن استفاده شده نباید در مجاورت با رطوبت و آب باشد که این نوعی ضعف برای این مواد محسوب می‌شود.

پارکتها (Parquet Floors) کفپوش هایی هستند که جنس آنها از چوب طبیعی درختان است. پارکـت را معمولاً به کف اتاق می‌چسبانند. پس از خشک شدن چسب، سطح روی آن را ساب زده و سپس لاک می‌زنند تا صاف، تمیز و صیقلی شود.پارکت چیست


پارکت نسبت به آب فوق العاده حساس بوده و در صورت تماس با آب، سریعاً دچار تورم می‌شود یا به اصطلاح باد می‌کند .
پارکت در اثر برخورد اشیاء نوک تیز با آن آسیب دیده و خش می‌افتد و پس از گذشت چند سال لازم است تا سطح آن مجددا ساب خورده و لاک زده شود.

جهت مشاوره و خرید انواع کفپوش همچنین نصب آن می‌توانید از طریق شماره تماس های زیر با شرکت تک نماسازان در ارتباط باشید:

تلفکس:077-34227888
همراه:09171774347
مدیرعامل:اردشیری


نمونه کارهای اجرایی شرکت
تماس با ما
کانال تلگرام ما
اینستاگرام ما

 بهترین پوشش برای کف خانه

بهترین پوشش برای کف خانه

 بهترین پوشش برای کف خانه

بهترین پوشش برای کف خانه

 بهترین پوشش برای کف خانه

بهترین پوشش برای کف خانه

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر