برای تماس مستقیم کلیک کنید
دکوراسیون داخلی سنتی و مدرن
menusearch
taknamasazanco.ir

دکوراسیون داخلی سنتی و مدرن

به وب سایت شرکت تک نماسازان خوش آمدید
برای ارائه خدمات دکوراسیون داخلی و سازه های پیش ساخته با بروزترین طرح های دنیا در خدمت شما هستیم

۱۳۹۶/۶/۱۷ جمعه
(1)
(0)

دکوراسیون داخلی سنتی و مدرن

دکوراسیون داخلی سنتی و مدرن

استفاده همزمان از دکوراسیون سنتی و مدرن :

براساس معنی مندرج در لغت نامه آکسفورد، دکوراسیون داخلی عبارت است از: «هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه».

با این حساب همه ما هنگامی که خانه خود را تزئین و درباره بهترین چیدمان مبلمان منزل‌مان فکر می‌کنیم، نقش یک دکوراتور داخلی را بر عهده می‌گیریم. با این‌همه، دکوراسیون داخلی همانند سایر هنرها، دارای سبک و ریزه‌کاری‌های متفاوتی است که براساس سلیقه‌ها و نیازهای دوران، دستخوش تغییر می‌شوند.
معماری داخلی در واقع همان خلق فضاست، فضایی که در عین زیبایی و اثرگذار بودن کارایی لازم را نیز داشته باشد. طراح با ترکیب اصول و ارکان تخصصی معماری داخلی با حس زیبایی شناسی، فضایی را ایجاد می‌کند که معرف هویت، نیاز، درک و خواسته‌های طرف مقابلش است.
دکوراسیون داخلی حلقه اتصال بین دو علم معماری و طراحی داخلی است. این رشته از یک طرف مانند علم معماری با ساختمان و اجزاء و عناصر تشکیل دهنده آن ارتباط دارد و از طرف دیگر همانند طراحی داخلی بر فضاهای داخلی تمرکز می‌کند و خرید دکوری نیز در این مورد سهیم است.

 
نکاتی برای استفاده از دکوراسیون سنتی یا مدرن 

هنگامی که برای چیدمان دکوراسیون خانه خود ترکیبی از مبلمان مدرن و سنتی را استفاده می‌کنید در حقیقت به شخصی سازی و خلق فضایی چندلایه پرداخته اید. حقیقت این است که هر فردی باید خانه خود را طبق علایق و سلیقه شخصی خود دکوراسیون کند و در این راستا احتمال روی آوردن به سبک تلفیقی زیاد است و کم پیش می‌آید که فردی تنها یک سبک را در دکوراسیون خانه خود پیاده کند، مگر اینکه واقعا عاشق یک سبک خاص باشد. اگر ترکیب کردن مبلمان و اکسسوری های مدرن با انواع سنتی آن بدون فکر و برنامه ریزی قبلی انجام شود، منجر به نتیجه ای درهم و برهم و نازیبا می‌گردد. اگر قصد این کار را دارید، قبل از هر اقدامی باید نکاتی را در نظر بگیرید و به‌ آنها توجه کنید.
یکی از تفاوت‌های اصلی خانه‌های مدرن و سنتی در شکل معماری آنها است. به‌طور کلی ویژگی بارز چیدمان سنتی زرق و برق و تجمل است و سبک مدرن سادگی و مات بودن، بنابراین می‌توانید اینها را در کنار هم قرار دهید و فضای دلنشینی را به وجود بیاورید.
 
انتخاب سبک چیدمان داخلی منزل اهمیت بسیار مهمی دارد و می‌توان با تغییرات کوچکی روحیه افراد را متحول کرد.

دکوراسیون داخلی سنتی و مدرن

بسیاری از افراد فکر می‌کنند چیدمان سنتی شور و هیجان چندانی به خانه نمی‌دهد و قدیمی بودن سبک چیدمان می‌تواند زندگی را یکنواخت کند، بنابراین به سبک‌های مدرن چیدمان روی می‌آورند، در مقابل عده‌ای دیگر هم که کلا معتقدند مدرنیته باعث افسردگی و روزمرگی می‌شود بنابراین ترجیح می‌دهند که سبک‌های سنتی و پر نقش و نگار را انتخاب کنند و نظرشان بر این است که حضور رنگ‌ها و طرح‌های زیاد و متنوع افراد را سر کیف می‌آورد، اما به‌طور کلی این نظرات بیشتر بسته به شخصیت و روحیات افراد شکل می‌گیرد و هرکس با توجه به روحیاتش با یکی از نوع چیدمان احساس بهتری دارد و عواملی مانند سن و جنسیت و منطقه زندگی هم می‌تواند تاثیر بسزایی روی این تصمیم‌گیری بگذارد.
ما به همان شیوه ای زندگی می‌کنیم که فکر می‌کنیم. بعضی از ما سبک تفکر و سلیقه مان را بر دکوراسیون منزل خود نیز اعمال می‌کنیم. مدرنیسم سبکی است که بیشتر به شیوه تفکر ارتباط دارد تا منزل آرایی. اما سبکی نیز به نام مدرنیسم در دکوراسیون داخلی منزل به وجودآمده که طراحی ساده را توصیه می‌کند. هر وسیله دقیقاً بنا به کاربرد مخصوص خود در خانه قرار داده می‌شود و وسایل زائد دراین سبک جایی ندارند.

از سوی دیگر اصطلاح کلاسیک نیز معانی گوناگونی دارد، و به همین سبب می‌تواند شبهه انگیز باشد. این اصطلاح گاه به طراحی های دوران باستانی یونان و روم اشاره دارد، یا ممکن است برای هر اثری که از جذابیت پایدار و همیشگی برخوردار است به کار رود. بسیاری از مردم اصطلاح کلاسیک را برای هرگونه دکوراسیون سنتی و قدیمی به کار می‌برند. در این بخش قصد داریم تا نمونه ای از دکوراسیون ترکیبی مدرن و کلاسیک را برای شما نمایش دهیم. همانطور که در تصاویر مشاهده می‌کنید اجزای مختلف به زیبایی در کنار هم نشسته اند. طرح مبلمان غیر متعارف و خیره کننده است و شیدهای رنگی تیره و روشن با جذابیت خاصی در کنار هم جای گرفته اند.


 نکات جدی در تلفیق دکوراسیون سنتی و مدرن 

برای دکوراسیون تلفیقی سه رنگ اصلی انتخاب کنید. می‌توان از رنگ های متضاد استفاده کرد یا رنگ هایی را به کار برد که با یکدیگر هماهنگی داشته باشند. برای مثال سه رنگ مشکی، بنفش و قرمز در عین تضادی که با هم دارند کنار هم بسیار زیبا جلوه خواهند کرد، در حالی که سه رنگ قهوه ای سوخته، نارنجی و دارچینی سه رنگ هماهنگ با هم هستند که به خوبی نیز همدیگر را کامل می‌کنند. اگر طرفدار کنتراست یا تضاد در دکوراسیون داخلی تلفیقی خانه هستید، باید انتخابی مانند انتخاب اول داشته باشید و اگر تمایل به ایجاد هارمونی در دکوراسیون دارید، انتخابی مانند حالت دوم برای شما مناسب تر است. رنگ هریک از قطعات و عناصر دکوراسیون خواه آن عنصر مدرن باشد یا سنتی، باید جزء یکی از این سه رنگ باشد.
 
دکوراسیون داخلی سنتی و مدرن

رعایت نکاتی برای تلفیق دکوراسیون مدرن و سنتی :


- قرار دادن کوسن های مدرن روی کاناپه ای سنتی

- استفاده از پارچه ای با بافت، طرح و رنگی مدرن به عنوان روکش مبلمانی سنتی

- استفاده از کلاهکی مدرن برای پایه آباژوری سنتی

- کنار هم قرار دادن یک میز غذاخوری چوبی و روستایی با صندلی هایی با روکشی از جنس پارچه ای خوش رنگ و مدرن

یکی از کارهایی که برای ترکیب چیدمان مدرن و سنتی می‌توانید انجام دهید این است که در کنار میزهای مربع شکل مدرن از مبلمان چوبی کلاسیک استفاده کنید یا برعکس. لزومی ندارد کوسن‌هایی که برای مبلمان کلاسیکتان انتخاب می‌کنید حتما مطابق با پارچه آن انتخاب شود و گاهی با یک تضاد درست هم می‌توانید چندکوسن با طراحی‌های مدرن برایشان انتخاب کنید. در مورد پارچه‌های پرده‌ای هم همین‌طور؛ لزومی ندارد هر سه تکه پارچه پرده اتاق‌پذیرایی شما از پارچه‌های کلاسیک و گلدار باشد می‌توانید با ترکیب پارچه‌های گلدار و پارچه‌های ساده و مات مدرن ترکیب بسیار زیبایی به وجود بیاورید.
به‌طور کلی ویژگی بارز چیدمان سنتی زرق و برق و تجمل است و سبک مدرن سادگی و مات بودن، بنابراین می‌توانید اینها را در کنار هم قرار دهید و فضای دلنشینی را به وجود بیاورید، مثلا برای مبلمان مات خود یک میز براق انتخاب کنید یا روی میز یک شیشه قرار دهید تا براق جلوه دهد.

دکوراسیون داخلی سنتی و مدرن
 
در موردکف‌پوش‌ها نظرات متفاوتی وجود دارد بسیاری از افراد با وجود مدرن کردن تمام وسایل خانه ترجیح می‌دهند که از فرش اصیل ایرانی برای کف‌پوش خانه‌شان استفاده کنند، اما به‌تازگی با آمدن فرش‌های مدرن امروز با طراحی‌های ساده و تک‌رنگ در اندازه‌های نسبتا کوچک‌تر از فرش‌های معمولی یا شکل‌های هندسی مختلف بسیاری از افراد این فرش‌ها را انتخاب می‌کنند. اما گاهی می‌بینیم که قرار دادن فرش ایرانی در کنار دکوراسیون مدرن جلوه خوبی پیدا می‌کند، چون فرش ایرانی نقش و نگار بسیار دارد و رنگ‌های متنوع و شادی دارد که در کنار رنگ‌های خاکستری و سفید فضای مدرن می‌تواند روح و تازگی به فضا ببخشد.


جهت مشاوره راجب دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار خود می‌توانید از طریق شماره تماس های زیر با شرکت تک نماسازان در ارتباط باشید:

تلفکس:077-34227888
همراه:09171774347
مدیرعامل:اردشیری


نمونه کارهای اجرایی شرکت
تماس با ما
کانال تلگرام ما
اینستاگرام ما

 دکوراسیون داخلی سنتی و مدرن

دکوراسیون داخلی سنتی و مدرن

 دکوراسیون داخلی سنتی و مدرن

دکوراسیون داخلی سنتی و مدرن

 دکوراسیون داخلی سنتی و مدرن

دکوراسیون داخلی سنتی و مدرن

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر