برای تماس مستقیم کلیک کنید
١٧ ویژگی حمام ایده آل منزل
menusearch
taknamasazanco.ir

١٧ ویژگی حمام ایده آل منزل

به وب سایت شرکت تک نماسازان خوش آمدید
برای ارائه خدمات دکوراسیون داخلی و سازه های پیش ساخته با بروزترین طرح های دنیا در خدمت شما هستیم

۱۳۹۵/۶/۲۱ یکشنبه
(0)
(0)

١٧ ویژگی حمام ایده آل منزل

١٧ ویژگی حمام ایده آل منزل
بیش از ٨٠ درصد حوادث خطرناک در خانه اتفاق می‌افتد که بخش عظیمی از آن نیز مربوط به رعایت نکردن نکات ایمنی در حمام است. آب و وسایل برقی در کنار ھم خطر آفرین اند. از سوی دیگر، وجود کف پوش نامناسب تا حد زیادی احتمال سر خوردن در حمام را افزایش می‌دھد.امروزه حمام در خانه ھای شھری به مکانی برای رفع خستگی و پاکیزه کردن جسم تبدیل شده است. فرقی نمی‌کند که حمام شما کوچک باشد یابزرگ. رعایت برخی موارد مانند انتخاب کف پوش مناسب، رنگ زیبا، دستگاه تھویه و وسایل جانبی مناسب می‌تواند این مکان را به مکانی دلنشین، آرام و ایمن برای تمامی اعضای خانواده تبدیل کند.
●4 نکته درباره کف پوش حمام
١ ) بھترین گزینه برای کف پوش حمام، سرامیک است. سرامیک در برابر آب مقاوم و از لحاظ طرح و رنگ بسیار متنوع است.
٢ ) از میان انواع سرامیک ھا، سرامیک ھای شیاردار از امنیت باتری برخوردار است و میزان خطر لیز خوردن را تا حد زیادی کاھش می‌دھد.
٣) در حمام ھایی که کف شیب داری دارند، بھتر است از موزاییک ھایی با سایز کوچک استفاده کنید تا ھم شیب کمتر به نظر برسد و ھم
شکستگی و آسیب دیدگی در میان موزاییک ھا به وجود نیاید.
4 ) استفاده از کف پوش بدون لعاب توصیه نمی‌شود چون پاک کردن این نوع کف پوش ھا کار بسیار سختی است. در عوض کف پوش ھای زبر بھترین گزینه ھستند.
٢ نکته درباره رنگ حمام
١ ) اگر حمام کوچکی دارید، دکوراتورھا به شما توصیه می‌کنند از سرامیک ھایی به رنگ سفید و بژ یا زرد و کرم بسیار روشن استفاده کنید تا نور منعکس شده و فضای حمام بزرگ تر به نظر برسد.
٢ ) اگر کف پوش از سرامیک سفید و روشن است، بھتر است دیوارھا به رنگ قرمز، زرد یا آبی باشد، استفاده از پوشش دیواری طرح دار نیز محیط حمام را دنج و گرم می‌کند. استفاده از رنگ مورد علاقه در حمام سبب آرامش و به وجود آمدن انرژی در شما می‌شود.
٣ نکته درباره تھویه حمام
١ ) در بسیاری از موارد اتفاق می‌افتد که افراد در حمام دچار خفگی شوند. در خانه ھای قدیمی آبگرمکن اغلب در حمام است و ھمین امر سبب نشت گاز و خفگی می‌شود.
٢ ) محیط حمام محیطی مرطوب است و رطوبت با برای افرادی که دچار بیماری قلبی یا آسم ھستند، خطرناک است.
٣ ) متاسفانه در برخی خانه ھا پنجره یا ھواکشی در حمام نصب نشده و اغلب پس از حمام، اعضای خانواده مجبورند در حمام را باز گذارند تا ھوای حمام عوض شود اما ھمین موضوع سبب ورود ھوای نامطبوع و مرطوب حمام به داخل فضای خانه می‌شود. برای از بین بردن بوھای نامطبوع و رطوبت در حمام بھتر است از پنجره یا ھواکش استفاده شود.
 ●١ نکته درباره نورپردازی در حمام
١) حمام محیطی مرطوب است و در صورتی که تاریک باشد، محل مناسبی برای رشد قارچ ھا خواھد بود.بنابراین بسیار ضروری است که به گونه ای طراحی شود که حتما نور طبیعی به داخل آن بتابد.
 ●5 نکته درباره ایمنی حمام
١ ) برق گرفتگی از جمله حوادثی است که اغلب در حمام رخ می‌دھد. تمامی وسایل برقی را پس از استفاده از پریز برق بکشید و جمع کنید. برای پریزھای حمام نیز باید از محافظ پریز استفاده کرد. تمامی سیم ھای برق درون حمام باید با روکش عایق پوشانده شوند، به طوری که ھیچ سیمی با آب تماس نداشته باشد.
٢) برای جلوگیری از سر خوردن در حمام، در اطراف وان از کف پوش ھای دویه حاوی تکس استفاده کنید. این کف پوش ھا به وسیله تکس زیرین به کف حمام نصب می‌شود و یه بیرونی که دارای بافت ناھموار است میزان سرخوردگی را کاھش می‌دھد. از پادری پmستیکی نیز می‌توانید برای کف حمام استفاده کنید. نصب میله ھایی به عنوان دستگیره روی دیواره ھای حمام نیز ایده خوبی است و می‌توانید پیش از زمین خوردن با گرفتن آنھا تعادل خود را حفظ کنید.
٣) سوختگی در حمام ھم زیاد اتفاق می‌افتد. بھتر است پیش از آنکه خودتان یا کودکتان را زیر دوش آب بفرستید، ابتدا دستتان را زیر شیر آب گرفته و درجه حرارت آب را تنظیم کنید. درجه مناسب آب برای پوست ٣5 تا ٣٧ درجه است.
4 ) در صورتی که محیط داخل حمام به گونه ای طراحی شده که در آن شیشه وجود دارد، توجه داشته باشید که این شیشه ھا باید از جنس
پلاستیک یا شیشه نشکن باشد تا موجب بریدگی و پارگی شدید پوست در صورت شکستن نشوند.
5) نظافت حمام موضوع مھمی است که اغلب فراموش می‌شود. پس از ھر بار حمام کردن، دیوارھا و کف حمام را با مواد پاک کننده بشویید و دستگاه تھویه یا پنجره را باز کنید تا رطوبت خارج شود. در درون حمام حتما سطل زباله درپوش دار، تمیز و مجھز به کیسه زباله قرار دھید. ھیچ گاه حوله ھای کثیف را در حمام روی ھم جمع نکنید چون سبب رشد قارچ ھا خواھد شد.
●٢ نکته درباره حمام ھای مدرن
▪ به تازگی سردوش ھایی وارد بازار شده که میزان آب را متعادل کرده و در ضمن فشار آب را با می‌برد. این دوش ھا در این روزھا که ھمگی ما باید در مصرف آب صرفه جویی کنیم می‌توانند کمک بسیار مناسبی باشند.
▪ گمان می‌کنید درجه حرارت آب در ھنگام دوش گرفتن برایتان مھم است؟ به تازگی دوش آب ھوشمندی وارد بازار شده که می‌تواند دمای آب را اندازه گرفته و آن را در رنگ نورھای متفاوت گزارش کند. برای مثال، اگر دمای آب ٣٢ درجه باشد نور سفید، ٣٣ تا 4١ درجه نور آبی، 4٢ تا 45 درجه نور بنفش و بای 45 درجه نور قرمز می‌شود. این وسیله استحمام کودکان را برای مادران راحت تر خواھد کرد.

نمونه کارهای اجرایی شرکت
تماس با ما
کانال تلگرام ما
اینستاگرام ما

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر