برای تماس مستقیم کلیک کنید
روانشناسی رنگ ها در دکوراسیون داخلی
menusearch
taknamasazanco.ir

روانشناسی رنگ ها در دکوراسیون داخلی

به وب سایت شرکت تک نماسازان خوش آمدید
برای ارائه خدمات دکوراسیون داخلی و سازه های پیش ساخته با بروزترین طرح های دنیا در خدمت شما هستیم

۱۳۹۵/۶/۲۵ پنج شنبه
(0)
(0)

روانشناسی رنگ ها در دکوراسیون داخلی

روانشناسی رنگ ها در دکوراسیون داخلی
روانشناسی رنگ و عکس العمل ما نسبت به آنها پیچیده است. کمی تغییر در یک رنگ تفاوت زیادی ایجاد میکند. اگرچه تحقیقات علمی زیادی در مورد تشخیص این تفاوتهای اندک انجام نشده است، اما میدانیم بدن ما در طول زمان به محرکهای جدید پاسخهای متفاوتی میدهد .
آشنایی با تاثیر رنگ ها و استفاده از آن در جای مناسب یکی از اصلیترین نکات در دکوراسیون داخلی است. مهمترین نقش را در طراحی و دکوراسیون داخلی، رنگها بر عهده دارند. هر چیزی که می‌بینیم دارای رنگ است. رنگها باعث میشوند چیزها را احساس کنیم به عبارتی میتوان گفت خود نیز دارای احساسند !رنگها معنی دار بوده و نوع احساس ما را منعکس میکنند. هریک از رنگهای قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی،بنفش، سیاه، سفید، خاکستری و قهوه ای معنی خاصی دارند. استفاده از چرخه رنگ و تلفیق آنها، شما را به ایدهای که در نظر دارید، نزدیک میکند. برای تغییر فضایی که در آن قرار دارید و انجام دکوراسیون باید بتوانید انتخاب رنگ کرده، آن را تلفیق کنید .
رنگ ها به دو دسته گرم و سرد تقسیم می‌شوند .
رنگهای گرم و سرد :انواع رنگهای قرمز، زرد و نارنجی در چرخه رنگ، گرم هستند و با افزایش آدرنالین موجب بالا رفتن فشار خون،افزایش تنفس و در نهایت افزایش درجه حرارت و احساس گرما میشوند. رنگهای پررنگتر احساس بیشتری ایجاد میکنند .رنگهای سبز و آبی در چرخه رنگ سردند، ضربان قلب را کم کرده، ماهیچه ها را ریلکس و دمای بدن را پایین می‌آورند و حس سرما میدهند .
بنفش میتواند بسته به درصد رنگهای تشکیل دهنده آن هم گرم و هم سرد باشد. اگر رنگ آبی آن بیشتر باشد،سرد و اگر قرمز بیشتر باشد، گرم خواهد بود از ویژگی های رنگها به نفع خود در دکوراسیون استفاده کنید.

    
مترجم: ندا شریف
نمونه کارهای اجرایی شرکت
تماس با ما
کانال تلگرام ما
اینستاگرام ما