برای تماس مستقیم کلیک کنید
آشپزخانه ای مطابق سلیقه کدبانو
menusearch
taknamasazanco.ir

آشپزخانه ای مطابق سلیقه کدبانو

به وب سایت شرکت تک نماسازان خوش آمدید
برای ارائه خدمات دکوراسیون داخلی و سازه های پیش ساخته با بروزترین طرح های دنیا در خدمت شما هستیم

۱۳۹۵/۷/۴ یکشنبه
(0)
(0)

آشپزخانه ای مطابق سلیقه کدبانو

آشپزخانه ای مطابق سلیقه کدبانو
شما چقدر به محیط زندگی خود اھمیت می‌دھید؟ ھیچ می‌دانید، اگر نوع چیدمان منزلتان را ھمچون سلیقه تان طراحی کنید، چه تاثیری بر آرامش روح و روان شما و دیگر اعضای خانواده تان خواھد گذشت؟ مثلا ًھمین آشپزخانه که از سوی نامگذاران قلب خانه نامیده می‌شود، چنان چه از یک رنگ آمیزی و چیدمان معمولی برخوردار باشد ھیچ تاثیری جز خستگی و
کسالت بر روح افراد خانه به ویژه خانم ھا نخواھد داشت. اگر کمی با دقت و حوصله به این موضوع بنگرید متوجه خواھید شد که چرا این سال ھا حضور خانواده ھا در غذاخوری ھا به ویژه فست فود ھا پررنگ تر از سابق شده است! انصافاً وقتی کدبانوی خانه ناچار به کار در یک آشپزخانه معمولی و غیرجذاب است، چطور می‌تواند برای پخت و پز حوصله به خرج دھد.
این جاست که باید سریعاً سلیقه بانوی خانه اعمال شود. اگر سنتی پسند است که با خرید چند دیگ مسی، ظروف سفالی و رومیزی ترمه دوزی شده بر طرف خواھد شد ولی اگر در مخیله اش افکار مدرنیستی می‌گذرد کار کمی مشکل می‌شود که البته آن ھم با کمی تامل در امور طراحان ایتالیایی به دست خواھد آمد. کافی است چند قوطی رنگ گرم(زرد، قرمز، نارنجی، بنفش متمایل به قرمز) خریداری شود و فکری ھم به حال نور آشپزخانه کرد! برای داشتن آشپزخانه مدرن لازم است تا دیوارھا و کابینت ھا و تمامی قفسه ھا با رنگ دلخواه کدبانو که باید از میان رنگ ھای یاد شده باشد، رنگ آمیزی شود. اگر پنجره ای در آشپزخانه موجود است، باید زوارش، رنگ متضاد دیوارھا استفاده شود. پرده را نیز ھمرنگ یا تلفیقی از زرد، قرمز و نارنجی انتخاب کنید. در خرید میز و صندلی آشپزخانه ھم دقت کنید که پایه ھای فلزی و رویه ای ھمرنگ با زوار پنجره باشند. یعنی چنان چه زوار پنجره قرمز است رویه صندلی ھا را از پارچه قرمز انتخاب کنید. چاره ای نیست آن لوستر قدیمی را نیز درآورید و جایش یک لوستر مدرن که جدیداً به اشکال مختلف ھندسی طراحی شده درست در بای میز ناھارخوری آویزان کنید. یادتان نرود که در یک آشپزخانه مدرن تمامی وسایل اعم از بشقاب ھا، لیوان ھا، جای قھوه و شکر باید درون قفسه ھا قرار گیرند نه در روی آن ھا. پس جز یک گلدان کوچک یا دو، سه عدد لیوان فانتزی چیز دیگری روی کابینت ھا قرار ندھید. دست آخر نیز یک تابلوی نقاشی که معلوم نیست موضوعش چیست به دیوار بیاویزید. اما اگر باز ھم علاقه دارید توصیه ھای دقیق تری برای ترتیب دادن به آشپزخانه تان بشنوید به ادامه پیشنھادھای ما دقت کنید.
نور در آشپزخانه
برای تزیین آشپزخانه از نور طبیعی و مصنوعی استفاده می‌کنیم. پنجره در ارایه نور طبیعی به آشپزخانه از اھمیت زیادی برخوردار است. پنجره معموًلا می‌تواند در صورت مشرف بودن به فضای سبز یکی از تابلوھای آشپزخانه باشد. پنجره رابطی است بین آشپزخانه و فضای خارج که بھتر است در برابر منظره ای زیبا قرار داشته باشد!
پرده در آشپزخانه
چنان چه آشپزخانه ما به دلیل محدودیت فضای خارج از نور زیادی برخوردار نیست از پرده ھایی که حالت توری دارند و در صورتی که آشپزخانه در معرض تابش شدید نور آفتاب باشد از پرده ھایی که بتوانند جلوی نور را بگیرند استفاده می‌کنیم. امروزه نورھای مصنوعی در انواع مختلف مثل ھالوژن، فلورسنت یا لامپ ھایی که از سقف آویزان شده و دارای پایه روی زمین یا روی میز ھستند طراحی شده اند و می‌توان از آن ھا برای تامین نور دلخواه استفاده کرد. به طور کلی بھتر است در آشپزخانه نور مخفی باشد. معموًلا تابش نور مستقیم بازتاب و جلوه زیبایی ندارد. ھم چنین معمولا لامپ ھای ھالوژن را زیر کابینت یا گچ بری مخفی می‌کنند. لامپ ھای ھالوژن بسیار زیبا بوده و پدیده جدیدی در طراحی خانه و مخصوصاً آشپزخانه ھستند. به تازگی لامپ ھای جدید ٢٢٠ ولتی که نیاز به ترانس ندارد به بازار آمده اند.
رنگ در آشپزخانه
نور عاملی است که توسط آن رنگ ھا مشاھده می‌شوند. رنگ ھا ھرکدام پیام، حالت و خصوصیتی ویژه دارند. رنگ ھا بیان کننده شخصیت اشخاص و حامل پیام ھای مختلفی ھستند. می‌توان با ارایه یک رنگ خاص در آشپزخانه یا جابه جایی رنگ ھا و در کنار ھم قرار دادن آن ھا، احساس و اندیشه درونی مان را به بیننده انتقال داد. اصوً رنگ وسایل آشپزخانه باید مناسب و آرام بخش باشد.
طرح کابینت
امروزه طرح کابینت ھای موجود در بازار بسیار متفاوت است از چوبی و فلزی گرفته تا استیل و طرح چوب و ... برخی از آن ھا دارای یک بخش پنجره ای یا شیشه ای ھستند.
میز و صندلی
صندلی ھای داخل آشپزخانه باید به دلیل استفاده کوتاه مدت به راحتی جابه جا شوند. موارد کاربرد این صندلی ھا منحصراً در آشپزخانه است.
انتخاب و کاربرد ھر یک از انواع میزھا با توجه به فضای آشپزخانه و ھم چنین سلیقه افراد صورت می‌گیرد.
گل و گیاه
ھرگز برای تزیین آشپزخانه از گل ھای مصنوعی استفاده نکنید. گل ھای مصنوعی ھیچ پیامی را به بیننده منتقل نمی‌کنند در عین حال که آتش زا ھم ھستند.

نمونه کارهای اجرایی شرکت
تماس با ما
کانال تلگرام ما
اینستاگرام ما
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر