برای تماس مستقیم کلیک کنید
با قوانین ست کردن در دکوراسیون داخلی منزل آشنا شوید!
menusearch
taknamasazanco.ir

با قوانین ست کردن در دکوراسیون داخلی منزل آشنا شوید!

به وب سایت شرکت تک نماسازان خوش آمدید
برای ارائه خدمات دکوراسیون داخلی و سازه های پیش ساخته با بروزترین طرح های دنیا در خدمت شما هستیم

۱۳۹۶/۵/۱۱ چهارشنبه
(1)
(0)

با قوانین ست کردن در دکوراسیون داخلی منزل آشنا شوید!

با قوانین ست کردن در دکوراسیون داخلی منزل آشنا شوید!

قانون ست کردن در دکوراسیون منزل

قوانین، قوانین، قوانین. قوانین تمام لذت کارهایی که باید شاد، الهام‌بخش، و حتی بدون‌برنامه باشند را از ما می‌گیرند. پس از کجا باید بدانیم که از کدام قانون پیروی کنیم و از کدام پیروی نکنیم؟ در این مطلب سعی می‌کنیم دستورالعمل‌هایی را در مورد رنگ، سبک، و ترکیب آن‌ها با شما در میان بگذاریم و به شما بگوییم که بهتر است به کدام توجه کرده و دیگری را نادیده بگیرید.

تعداد قوانین مربوط به رنگ در طراحی بی‌شمار است و 99 درصد آن‌ها کاملا جعلی و قلابی هستند. مثلا یکی از قوانین رایج این است که شما به هیچ وجه نباید اتاق خود را به رنگی تیره درآورید زیرا کوچک‌تر به نظر خواهد رسید. اولا چنین قانونی به طور ضمنی می‌گوید که چیزی اشتباه و غلط در اتاق‌های کوچک وجود دارد و دوما این حقیقت را نادیده می‌گیرد که رنگ‌های تیره، مانند رنگ زغالی، به اتاق گرما، جذابیت، و البته رنگ اضافه می‌کنند.

فکر کنید اگر دکوراسیون دیوارهای این اتاق کِرم بودند، قطعا بسیار یکنواخت و کسل‌کننده می‌شدند. اما اکنون وقتی در آن حضور دارید کنتراست میان دیوارهای تیره و سقف روشن ارتفاع اتاق را بسیار بیش‌تر نشان می‌دهد.

  قوانین ست کردن در دکوراسیون داخلی منزل

چرخه رنگ 

طراحان معمولا از چرخه رنگ برای به تصویر کشیدن و نمایش دادن رنگ‌های یک طیف رنگی واضح و دیدنی استفاده می‌کنند. این مدل کاری مدل ساده‌ اما خیلی مهم است، باید بدانیم که نیاز نیست خیلی هم به تمامی اصول چرخه رنگ پایبند بود. با این حال، استفاده از چرخه رنگ به ما این امکان را می‌‌دهد که از برخی از راز و رمزهای مربوط به انتخاب تم رنگی برای کاغذ دیواری مناسب پرده برداریم. برای استفاده از چرخه ی رنگ باید بدانید که رنگ هایی که مقابل هم قرار می‌گیرند یعنی همان رنگ های متضاد در واقع رنگ های مکمل محسوب می‌شوند. پس یکی از ساده ترین راه کار ها استفاده از رنگ های مکمل چرخه ی رنگ است، که در چرخه رو به روی هم قرار گرفته اند. به طور مثال ترکیب رنگ بنفش و زرد.

ست کردن کاغذ دیواری ها

بدون شک یک دکوراسیون خاص و ویژه با استفاده از کاغذ دیواری مناسب و مطابق با سبک خانه زیبایی فوق العاده ای را نمایان می‌کند. در انتخاب و ست کردن کاغذ دیواری نکته ها و روشهایی هست که با دنبال کردن آنها نتیجه چندین برابر بهتر و مناسب تر خواهد شد.


از خانه های شومینه دار شروع می‌کنیم:

شومینه بخشی از خانه است که نظرها خواه نا خواه به آن جلب می‌شود و تزیین اطراف آن تاثیر متفاوتی در زیبایی دکوراسیون دارد. برای انتخاب کاغذ دیواری متناسب با سبک و رنگ شومینه و دیوارهای اطراف آن حتما باید سبک تیره روشن و سرد و گرمی رنگ ها را رعایت کنیم همانطور که می‌بینید در اینجا رنگ مشکی با سفید و رنگ کرم با آبی شاد هماهنگ شده است که تعادل و در عین حال انرژی مثبت را به این فضا بخشیده است.
اگر هم شومینه خانه ی شما از دو نوع سنگ و شکل تشکیل شده برای اینکه کاغذ دیواری آن محیط را شلوغ نکنید و بالا و پایین شومینه را از کاغذ دیواری ساده و اطراف را به سمت عمود طرحدار استفاده کنید.

  قوانین ست کردن در دکوراسیون داخلی منزل


- ترکیب رنگ زیبا و متناسب یکی از عواملی است که به زیبایی منزل شما می‌افزاید. آبی پررنگ و سبز دو رنگی هستند که در کنار هم فوق العاده به نظر می‌رسند و می‌توانند به روش های گوناگون مورداستفاده قرار گیرند.

ترکیب رنگ آبی و سبز هم روشن به نظر می‌رسد و هم جذاب. جاهایی که می‌توانید این ترکیب رنگ را استفاده کنید اتاق کودک، اتاق نشیمن و آشپزخانه است. رنگ های آبی و سبزی که انتخاب می‌کنید باید در کنار هم زیبا به نظر برسند و به اصطلاح به هم بیایند. موضوع دیگری که باید راجع به آن فکر کنید انتخاب رنگ دیگریست که می‌تواند با آبی و سبز استفاده شود. اغلب اوقات رنگ سوم رنگ سفید است که در چارچوب در و پنجره به کار می‌رود و باعث می‌شود ویژگی های معماری اتاق مشخص تر باشند.

- آبی و بنفش هم می‌توانند ترکیب رنگی فوق العاده باشند. بنفش تیره و آبی فیروزه ای اگر به همراه یک رنگ خنثی به کار روند زیبایی اتاقتان را افزایش خواهند داد. سایه رنگ های پرنورتر طراحی اتاق را رنگارنگ نشان می‌دهند در صورتی که سایه رنگ های کم نور اتاق را رمزآلود نشان می‌دهند. اگر می‌خواهید اتاقتان پرنور به نظر برسد باید از سایه رنگ های روشن استفاده کنید.

 

- سیلور یا سفید؟ دغدغه ی نو عروسان! باید بگویم که رنگ سفید به لحاظ ماهیت خنثی خود می‌توانند با هر نوع رنگی ترکیب شود و ترکیب جذابی را هم ایجاد کند، به خصوص ترکیب رنگ سفید با رنگ های تند و حتی براق یا ساده ترین ترکیب، ترکیب سفید با مشکی! اما نکته ی قابل توجه این است که در استفاده از رنگ های تند باید کمی محطاط بود خصوصا برای فضاهایی این چنینی که کاربردی هستند و عمدتا زمان زیادی را در آن وقت صرف می‌کنیم. و حالا ترکیب رنگ هایی برای استیل ها یا همان سیلور های خودمان، رنگ سیلور (نقره ای) هم از جمله رنگ های خنثی است که با رنگ هایی از جمله قرمز، قهوه ای، زرشکی وسبز... ترکیب خوبی را ایجاد می‌کند، بنابر این با خیال راحت به انتخاب خود بپردازید و حواستان باشد که پیش از انتخاب هر وسیله ای برای آشپزخانه تان ابتدا رنگ کابینت ها و محل آشپزخانه را در نظر بگیرید چرا که در آپارتمان های امروزی عمدتا آشپزخانه جزیی از فضای نشیمن شده و به راحتی از فضای عمومی نشیمن قابل مشاهده است بنابر این انتخاب رنگ برای فضای آشپزخانه هایی این چنینی باید با طیف رنگی نشیمن هم خوانی داشته باشد. تا ترکیب دلنشین تری را برای منزل شما به وجود بیاورد.

قوانین ست کردن در دکوراسیون داخلی منزل 

- بیایید به قوانین مربوط به سبک بپردازیم. چند وقت یک‌بار با خود گفته‌اید که اگر بخواهم از دو کاناپه در خانه استفاده کنم باید آن دو شبیه هم باشند؟ اگر این حرف درست است پیداکردن کاناپه‌ای شبیه کاناپه فعلی خانه کار بسیار دشوار و سختی خواهد بود و احتمالا خیلی از ما چنین کاری را انجام داده‌ایم.

خوشبختانه می‌توانید این قانون را به قسمت «بی‌اهمیت‌ها» در ذهن خود منتقل کنید. اگر می‌خواهید از دو کاناپه در خانه خود استفاده کنید به عکس بالا به دقت توجه کنید. اگرچه این دو کاناپه هم از نظر سبک و هم رنگ با یکدیگر متفاوت هستند اما یک عنصر بسیار مهم دیگر آن‌ها را به هم پیوند می‌دهد. به رنگ‌های موجود در قالیچه و طبقات چوبی روی دیوار روی دیوار توجه کنید و ببینید چگونه این رنگ‌ها در کاناپه‌ها تکرار شده‌اند. سپس به کوسن‌ها توجه کنید. رنگ هر کدام از آن‌ها شبیه رنگ کاناپه مقابل است.

این اتاق بسیار یک دست و یکپارچه است و جای کافی هم برای مهمان و هم برای میزبان را در خود دارد.


جهت مشاوره در مورد طراحی دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار خود می‌توانید از طریق شماره تماس های زیر با شرکت تک نماسازان در ارتباط باشید:

تلفکس:077-34227888
همراه:09171774347
مدیرعامل:اردشیری


نمونه کارهای اجرایی شرکت
تماس با ما
کانال تلگرام ما
اینستاگرام ما


 
 قوانین ست کردن در دکوراسیون داخلی منزل

قوانین ست کردن در دکوراسیون داخلی منزل

 قوانین ست کردن در دکوراسیون داخلی منزل

قوانین ست کردن در دکوراسیون داخلی منزل

 قوانین ست کردن در دکوراسیون داخلی منزل

قوانین ست کردن در دکوراسیون داخلی منزل

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر