برای تماس مستقیم کلیک کنید
انتخاب رنگ ھای زنده پرانرژی و جذاب برای منزل
menusearch
taknamasazanco.ir

انتخاب رنگ ھای زنده پرانرژی و جذاب برای منزل

به وب سایت شرکت تک نماسازان خوش آمدید
برای ارائه خدمات دکوراسیون داخلی و سازه های پیش ساخته با بروزترین طرح های دنیا در خدمت شما هستیم

۱۳۹۵/۶/۲۲ دوشنبه
(0)
(0)

انتخاب رنگ ھای زنده پرانرژی و جذاب برای منزل

انتخاب رنگ ھای زنده پرانرژی و جذاب برای منزل
رنگ ھای زنده ھمواره رنگ ھایی دوست داشتنی ھستند. این رنگ ھا به نحوی اغراق آمیز جاذب نگاه و توجه بیننده ھستند و ھرگز از نظر بیننده دور نمی‌مانند. رنگ ھای زنده، انرژی و ھیجان در فضا می‌پراکنند و برای افرادی که دوست دارند ھر روز صبح در فضایی پر انرژی و سرزنده چشم بگشایند و روزشان را با ھیجان و سرزندگی آغاز کنند ایده آل ھستند. به کارگیری این رنگ ھا از آنجا که اغلب ما بیشتر با رنگ ھای خاموش و خنثی در محیط زندگی مانوس ھستیم نیازمند جسارت است. اما چنانچه این رنگ ھا را در ترکیبی مناسب به کار گیرید این جسارت بی پاداش نخواھد ماند و نتیجه فضایی درخشان، زیبا و فوق العاده جذاب خواھد بود.
پیش از انتخاب چنین پالت رنگی برایفضای منزلتان به سلیقه خود نیز توجه کنید زیرا برای بسیاری از مردم زندگی در چنین فضاھای رنگینی برای مدت طونی ممکن است آزاردھنده باشد. یکی از روش ھای ارزیابی سلیقه واقعی شما در انتخاب رنگ دقت در کمد لباس ھای شما است. اگر لباس ھای کمد شما از رنگ ھای بژ، کرم، قھوه ای، سیاه و سفید یا سایر رنگ ھای خنثی و ملایم تشکیل شده است در فکر استفاده از رنگ ھای زنده در فضای منزلتان نباشید. چون خیلی زود از آنھا خسته می‌شوید اما اگر در میان لباس ھایتان رنگ ھای شادی مثل قرمز، نارنجی و بنفش زیاد به چشم می‌خورند احتماً از زندگی در فضایی با دکوراسیون برگرفته از رنگ ھای زنده لذت خواھید برد. از نگاه طراحان دکوراسیون داخلی رنگ ھای زنده دارای ویژگی ھای فوق العاده ای ھستند که می‌تواند ویژگی ھای حاکم بر یک فضا را تنھا با چند قوطی رنگ تغییر دھد.
پس از آنکه از تمایل و علایقه خود نسبت به این پالت رنگی مطمئن شدید نوبت به انتخاب رنگ ھای خاصی که در این گروه می‌پسندید می‌رسد. ھنگام انتخاب پالت رنگ ھای زنده باید به خاطر داشته باشید که انتخاب این گروه به معنی به کارگیری این رنگ ھا در سطوح بزرگ مثل دیوارھا است که بلافاصله کاراکتر و حالت یک اتاق را دستخوش تغییری چشمگیر می‌سازد و نه تنھا به معنی استفاده از یک کاناپه قرمز یا قفسه سبز در گوشه ای از یک اتاق نیست بلکه احاطه شدن در فضایی آکنده از رنگ ھای زنده و شاد در کلیه جوانب یک اتاق است. فضاھایی که با رنگ ھای زنده آراسته می‌شوند نیاز به نور فراوان دارند، به ویژه نور طبیعی.
در شب نیز نور چراغ ھای ھالوژن برای چنین فضاھایی مناسب تر است. ممکن است تصور کنید که پالت رنگ ھای زنده فقط برای اتاق ھای بزرگ مناسب است در این صورت در اشتباه ھستید. یک اتاق بسیار کوچک نیز می‌تواند با رنگ ھای زنده از نمایی ویژه برخوردار شود حتی اگر این رنگ ھا رنگ ھایی تیره باشند مثل آبی نیلی یا حتی سیاه. دیوارھایی که با رنگ ھای زنده پوشانده می‌شوند باید از زیرسازی بسیار خوبی برخوردار باشند ھمه چیز در اتاق پیرو رنگ دیوارھا است و در طراحی یک دکوراسیون با این مجموعه رنگی دیوارھا نقطه شروع ھستند و سپس باید این رنگ ھا در اجزای دکوراسیونی اتاق تکرار شوند. این کار موجب تکمیل شدن رنگ ھا می‌شود. در گروه رنگ ھای زنده تضاد رنگی و کنتراست ھای شدید نقشی اساسی ایفا می‌کنند و نتیجه ای جذاب و چشمگیر می‌آفرینند.
چنان که تیره ترین سیاه در کنار درخشان ترین رنگ سفید یکی از ترکیب ھای ویژه این گروه است. ھمچنین اتاق ھایی که با این رنگ ھا تزئین می‌شوند باید متشکل از دکوراسیونی ساده با اجزایی محدود باشند. شلوغ کردن چنین فضایی با وسایل تزئینی متعدد از تاثیر موردنظر رنگی خواھد کاست. رنگ ھای زنده گرم جذاب ترین رنگ ھا در این گروه ھستند که در کنار یکدیگر یا ھر یک به تنھایی ھمراه با سیاه چنان پرانرژی ھستند که احساس واقعی از ھیجان را در بیننده زنده می‌کنند.
جالب است بدانید این رنگ ھا حتی رنگ سیاه را نیز تحت الشعاع قرار می‌دھند و سیاه در واقع ھمچون قابی این رنگ ھا را که از خودش قوی تر ھستند در برمی گیرد چنان که در کمتر رنگی چنین ویژگی ای وجود دارد. این رنگ ھای گرم و تند در کنار سفید خالص نیز جذاب و زیبا خواھند بود و با نمایی تمیز که حس پاکی و طراوت را به بیننده القا می‌کند، در حالی که کمی رنگ طلایی جذابیت این ترکیب را دو چندان خواھد کرد. به کارگیری تزئینات فلزی طلایی و نقره ای بر درخشش و زیبایی رنگ ھای این پالت می‌افزاید.
رنگ قرمز در این گروه رنگی درخشان و برجسته است که از بارزترین ویژگی ھای این گروه رنگی است.
بسیاری از مردم از به کارگیری این رنگ در دکوراسیون پرھیز دارند اما کمتر رنگی می‌تواند ھیجانی برابر با تاثیر این رنگ ایجاد کند- تاثیرات این رنگ چنان چشمگیر و قوی ھستند که حتی نیازی به دربرگرفتن سطوح بزرگی مثل دیوارھا نیست. تنھا استفاده از آن در بخش ھایی از دکوراسیون یک اتاق تاثیر بسزایی در نمای آن خواھد داشت. استفاده از رنگ قرمز در قالب اجزای دکوراسیونی مانند گل ھا، فرش و یا انواع قاب عکس و از این قبیل روش مناسب برای معرفی این رنگ قوی در یک دکوراسیون است. قرمز در کنار سیاه یا خاکستری نمایی جذاب می‌یابد و ھمراه با سبز و کمی نقره ای نیز تاثیری خاموش تر خواھد داشت. اما این رنگ چنان اثر قوی و به یادماندنی بر روی بیننده دارد که گاه سایر رنگ ھای موجود در فضا را تحت الشعاع قرار می‌دھد. این رنگ ھمچنین بخشی از نور موجود در فضا را جذب می‌کند، از این رو باید اتاق موردنظر برای دکوراسیونی با این رنگ از نور کافی برخوردار باشد.

نمونه کارهای اجرایی شرکت
تماس با ما
کانال تلگرام ما
اینستاگرام ما
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر