برای تماس مستقیم کلیک کنید
نکات انتخاب دکوراسیون پنجره منزل
menusearch
taknamasazanco.ir

نکات انتخاب دکوراسیون پنجره منزل

به وب سایت شرکت تک نماسازان خوش آمدید
برای ارائه خدمات دکوراسیون داخلی و سازه های پیش ساخته با بروزترین طرح های دنیا در خدمت شما هستیم

۱۳۹۵/۶/۲۳ سه شنبه
(0)
(0)

نکات انتخاب دکوراسیون پنجره منزل

نکات انتخاب دکوراسیون پنجره منزل
برای ھر پنجره با توجه به مکان قرارگیری پنجره، فرم، فضا و کارآیی آن، ویژگی افراد ساکن در آن محیط و دیگر لوازم خانه کار چندان راحتی نیست ولی در یک تقسیم بندی کلی می‌توان گفت ھریک از فضاھای اصلی خانه به پرده ای با پارچه، مدل و حتی جنسی متناسب نیاز دارند که به عنوان نمونه به برخی از آنھا اشاره می‌کنیم:
● پرده مناسب فضای پذیرایی از مھمان:
فضای پذیرایی یا ھمان مھمان خانه، رسمی ترین مکان خانه است. با توجه به جایگاه مھمانان در نزد ما ایرانیان ھمواره بھترین و زیباترین پرده و اساسا لوازم را به این قسمت از خانه اختصاص می‌دھیم. پرده پنجره ھای این محیط به لحاظ جنس پارچه، طرح و مدل و حتی ارزش مادی معمولا با پرده دیگر قسمت ھای خانه تفاوت دارند. در چنین مکانی، اغلب تلفیقی از سه یا چھار پرده را در قالب وان، دکور، پرده اصلی زمینه و پرده آستری می‌آویزند که به لحاظ جنس و حتی ضخامت با یکدیگر متفاوت ھستند. پارچه پرده این محیط، معمولا از میان رنگ ھای کرم، شیری، سفید، طلایی با بافت ھایی ساده یا طرح دار انتخاب می‌شود که البته در چنین فضاھایی با وجود محدودیت ھایی ھمچون حفظ ھماھنگی میان پرده ھا و دیگر لوازم دکوراسیونی محیط گاھی می‌توان قالب ھای رایج را شکست و ھم زمان با درنظر گرفتن موارد فوق و اصول دکوراسیونی دست به ابتکاراتی خارج روش ھای متعارف زد. به عنوان مثال باتوجه به تنوع موجود در میان رنگ و طرح ھا، لازم نیست به ترکیبھای رنگی معمول بسنده کنید بلکه برخلاف تصور موجود، کاربرد رنگ ھای گوناگون برای محیط پذیرایی نیز امکان پذیر است. در ضمن استفاده از انواع پارچه ھای سنتی مانند ترمه و پارچه ھای سوزن دوزی شده به عنوان وان و یا حتی دکورھای کنار پرده ھای اصلی می‌تواند فضایی متفاوت ولی با اصالت پدید آورد.

● پرده مناسب اتاق خواب:
انتخاب پرده برای اتاق خواب رابطه مستقیمی با صاحب یا صاحبان اتاق و ویژگی ھایی آنھا شامل جنس، سن و علایق و سلایق شخصی آنھا دارد. از آنجایی که در اتاق خواب عناصر پارچه ای دیگری ھمچون روتختی، کوسن، کلاھک آباژور و غیره وجود دارد، بسیاری از افراد برای دستیابی راحت تر به یکپارچگی در رنگ و طرح، یک یا چند نوع پارچه ھماھنگ را انتخاب و تمامی وسایل پارچه ای را از آنھا تھیه می‌کنند ولی صرفا با توجه به آنکه محیط اتاق خواب بستری مناسب برای به کارگیری پارچه ھای رنگی و طرح دار است نمی‌توان از ھرگونه رنگ و حتی طرحی برای این مکان استفاده کرد؛ زیرا اتاق خواب محلی است برای استراحت و آرامش و علاوه بر اینھا، برای بچه ھا محیطی برای بازی و حتی مطالعه و انجام تکالیف درسی شان به حساب می‌آید. لذا در انتخاب رنگ و طرح می‌باید به تاثیرات روحی و روانی ناشی از آنھا نیز توجه کرد. به عنوان مثال، در اتاق یک نوجوان انتخاب طرح ھای شخصیت ھای کارتونی خشن و نازیبا و کاربرد وسیع رنگ ھای تند و گرم مانند قرمز و نارنجی اگرچه ممکن است با ھماھنگی تمامی لوازم محیط صورت گرفته باشد ولی تاثیر آن در رفتار و روحیه بچه ھا به سرعت جلوه گر خواھد شد. لذا آشنایی با رنگ ھا و تاثیر آنھا می‌تواند بسیار کارگشا باشد.

● پرده ای برای آشپزخانه:
وقتی قصد داریم برای محیط پر ترافیکی ھمچون آشپزخانه که ھوای آن معمولا حاوی دود و چربی و بخارات حاصل از پخت و پز و سرخ کردن است، پرده ای انتخاب کنیم، مھم ترین موضوع، توجه به جنس آن است. از آنجا که پرده این قسمت از خانه زودتر از بقیه قسمت ھا کثیف می‌شود و نیاز به شست و شوی مکرر دارد، پارچه ای نیاز است که مقاومت لازم را داشته باشد. از جنس پارچه که بگذریم در صورتی که رنگ به کار رفته در لوازم کاربردی و دکوراسیونی موجود محدودیتی ایجاد نکند، در این محیط انتخاب پارچه ھای ساده یا طرح دار آن ھم با طرح ھایی متناسب با محیط و به رنگ ھای زرد، سبز، قرمز یا اقل حضور این رنگ ھا در کنار دیگر رنگ ھای ھماھنگ بسیار زیباست. این قبیل رنگ ھا ھم اشتھا آورند و ھم در تقسیم بندی، جزو رنگ ھای خوراکی به حساب می‌آیند که نه تنھا محیط شادی پدید می‌آورند بلکه برای فضای آشپزخانه بسیار مناسب ھستند.
نمونه کارهای اجرایی شرکت
تماس با ما
کانال تلگرام ما
اینستاگرام ما

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر