برای تماس مستقیم کلیک کنید
چگونه اتاق خواب های بچه ها را بزرگتر کنیم؟
menusearch
taknamasazanco.ir

چگونه اتاق خواب های بچه ها را بزرگتر کنیم؟

به وب سایت شرکت تک نماسازان خوش آمدید
برای ارائه خدمات دکوراسیون داخلی و سازه های پیش ساخته با بروزترین طرح های دنیا در خدمت شما هستیم

۱۳۹۵/۷/۷ چهارشنبه
(0)
(0)

چگونه اتاق خواب های بچه ها را بزرگتر کنیم؟

چگونه اتاق خواب های بچه ها را بزرگتر کنیم؟
وقتی نوزادی در خانواده ای قدم می‌گذارد، والدین اتاقی را برای او در نظر می‌گیرند که مناسب جثه اوست و آن را طوری تزیین می‌کنند که به مذاق یک نوازد خوش بیاید.اما مشکل اینجاست که فرد تازه وارد در خانواده تنھا برای مدتی کوتاه نوزاد است و به سرعت تغییر وضعیت خواھد داد اما متأسفانه فضا ودکور اتاق ھمان باقی خواھد ماند که در ابتدا بود.
مشکل فضا به خصوص زمانی که کودک وارد مدرسه شده و دارای وسایل بیشتری می‌شود خود را می‌نمایاند.
اما توجه داشته باشید ھیچ نیازی نیست که ھر چند وقت یک بار دکور اتاق فرزندتان را کاملا ًعوض کنید. می‌توانید کمی خلاقیت به خرج دھید و یک اتاق دلپذیر برای فرزندتان بسازید که با گذشت زمان آن نیز متحول شده و ھمراه با نیازھای او رشد کند و این البته بدون خرج کردن کمترین پول خواھد بود. یک استراتژی کوچک برای طراحی اتاقی که ھمراه با کودک شما رشد کند وجود دارد. اول از ھمه، پایه و اساس اتاق خود را مستحکم کنید تا بتواند تغییرھای مکرر را تحمل کند به این معنی که مثلا ًتختخواب دارای کیفیت عالی را انتخاب کنید. یا کمدھا آنقدر دارای کیفیت عالی باشند که بتوانند عمر طولانی داشته باشند. طرح و رنگ قالیچه یا موکت را نیز طوری انتخاب کنید که با تغییر دکوراسیون ھماھنگ باشد.
درمرحله دوم، سعی کنید سن ومرحله رشد کودکتان را در اشیا وطرحھایی منعکس کنید که بدون نیاز به ھزینه زیاد و به راحتی قابل تغییر باشند.مثلا ًبه جای اینکه قالیچه ای با طرح یک حیوان فانتزی خریداری کنید یک تابلو فانتزی با ھمین طرح بخرید. یا به جای اینکه کمد لباس کوچک با طرحھای بچه گانه خریداری کنیدیک کمد بزرگ بخرید و روی آن را با عکسھای مورد پسند کودکان بیارایید. می‌توانید عروسکھای کوچک از دستگیره ھای این کمد بزرگ آویزان کنید وطرحھای دیگری به کار ببرید تا شکل زیباتر و بچگانه تری به آن ببخشید. یک چنین کمدی می‌تواند از جغجغه گرفته تا کامیون و گیتار را در خود جای دھد.
پرده ھای اتاق نیز از عناصری ھستند که عوض کردن آنھا با گذشت سن کودک خرج آنچنانی ندارد اما انتخاب مناسب آنھا می‌تواند فضای اتاق را دگرگون کند. می‌توان میله ھای تخت خواب یک کودک نوپا را در آورد و با رنگ آمیزی دوباره آن با رنگھای شادتر آن را برای چندسال دیگر برای یک کودک پیش دبستانی مورداستفاده قرار داد و وقتی کودک وارد مدرسه شد می‌توانید عروسک تزئینی روی چراغ خواب را بردارید و با تغییر پارچه سایه بان آن را به طرحی دیگر درآورید. آویختن اشیا ی کوچک از دستگیره ھا و گذاشتن چند شیء فانتزی در جلوی آینه اتاق کودک حال و ھوای اتاق راکاملا ًعوض خواھدکرد.
می توانید یک کار دیگر نیز با تخت نوزاد خود انجام دھید به این ترتیب که یکی از نرده ھای متحرک را بردارید و با استفاده از تشک خود تخت و اضافه کردن چند بالش فانتزی به آن آنرا به یک نیمکت نشیمن تبدیل کنید. البته تغییر رنگ آن و نیز افزودن چند شکل فانتزی به آن کمک بیشتری در این جھت خواھد کرد. می‌توانید حتی یک چھار پایه کوچک نیز در جلو این نیمکت پرفایده بگذارید تا کودک راحت تر بتواند به روی نیمکت برود. اگر کمد لباس دارای کشوھای متعدد است می‌توانید یکی از آنھا را حذف کنید وبه جای آن یک تخته کشویی که به بیرون کشیده می‌شود بگذارید تا کودک پیش دبستانی روی آن به نقاشی بپردازد. ھنگامی به خرید مبلمان برای کودکان می‌پردازید، به دنبال مدلھا وکیفیت ماندگار باشید. از خرید وسایلی که طبق آخرین مد روز ساخته شده اند بخصوص برای کودکان خیلی کم سن که به سرعت رشد کرده و تغییر وضعیت می‌دھند خودداری کنید. از خریداری مبلھایی که بسیار گوشت آلو ھستند پرھیزکنید زیرا با جست و خیز بسیار کودک بر روی آنھا خیلی زود پاره خواھند شد. یا از خرید وسایل گرانبھای دارای ارزش ھنری زیاد جداً خودداری کنید زیرا این وسایل نه تنھا باعث راحتی بیشتر کودک نمی‌شوند بلکه به این خاطر که شما ھمیشه در مورد این وسایل به کودکتان ھشدار می‌دھید موجب آزار او را فراھم می‌کند. ھمچنین درخرید وسایل چوبی توجه داشته باشید که قابل رنگ کردن باشند و بتوان به آسانی رنگ آنھا را عوض کرد. مواردی که در زیر فھرست شده اند عناصری ھستند که در اتاق کودک شما به آسانی موردتعویض قرار گرفته و باعث تغییر فضای آن می‌شوند. انتخاب مناسب آنھا نشان دھنده سلیقه و شخصیت فردی شماست. مثلا ًاگر اتاق نوزادتان را به رنگ صورتی رنگ آمیزی کرده بودید، اکنون که او به یک پسربچه شیطان پیش دبستانی تبدیل شده می‌توانید آن را به رنگ آبی تیره رنگ کنید. این ھزینه ای بیش از یک سطل رنگ برای شما نخواھد داشت.
فھرست ما عبارتند از:
١ـ دستگیره درھا و کمدھا
٢ ـ سایه بانھا چراغھا و آباژورھا
٣ ـ رنگ دیوارھا
4 ـ وسایل جانبی روی دیوارھا
5 ـ چھارچوبھای پنجره ھا
6 ـ قالیچه ھا
٧ ـ ملحفه ھای تخت و روتختی
٨ ـ روکش ھا مبلھا وصندلیھا
٩ـ قفسه ھای متحرک ووسایلی مانند سطل زباله
١٠ ـ رنگ مبلمان
١١ ـ کوسن ھا

نمونه کارهای اجرایی شرکت
تماس با ما
کانال تلگرام ما
اینستاگرام ما