برای تماس مستقیم کلیک کنید
چگونه اتاق خوابی زیبا داشته باشیم؟
menusearch
taknamasazanco.ir

چگونه اتاق خوابی زیبا داشته باشیم؟

به وب سایت شرکت تک نماسازان خوش آمدید
برای ارائه خدمات دکوراسیون داخلی و سازه های پیش ساخته با بروزترین طرح های دنیا در خدمت شما هستیم

۱۳۹۵/۱۱/۱۸ دوشنبه
(0)
(0)

چگونه اتاق خوابی زیبا داشته باشیم؟

چگونه اتاق خوابی زیبا داشته باشیم؟
اتاق خواب یکی از اصلی ترین و در عین حال راحت ترین اتاق ھای خانه است. این اتاق مناسب ترین مکان برای استراحت و بازیابی انرژی ای است که در طی روز از دست داده اید. شاید تا به حال بر این باور بوده اید که اتاق خواب تنھا با یک تخت معنا می‌گیرد اما راستش، اتاق خواب فقط یک تخت و یک تشک خوشخواب نیست. کافی است یکی دو قطعه از وسایل تزیینی ای را که دوست دارید، برای دکور در اتاق خواب قرار دھید تا ببینید اتاقتان چقدر متفاوت جلوه می‌کند. علاوه بر این، استفاده از وسایل تزیینی در اتاق خواب، این محیط را برای شما دوست داشتنی تر، راحت تر و صمیمی تر می‌کند.

تابلو ھای نقاشی و قاب ھای عکس گزینه ھای خوبی برای دکور اتاق خواب ھستند و بر صمیمیت اتاق می‌افزایند. وسایلی مانند آینه، مجسمه و شمع نیز می‌توانند در اتاق خواب مورد استفاده قرار بگیرند تا آرامش و راحتی بیشتری را به شما القا کنند. اگر به خط و خوشنویسی علاقه مندید، بد نیست بدانید که استفاده از چنین تابلوھایی علاوه بر زیبایی، به اتاق خوابتان سبک خاصی نیز می‌دھد.

خواب ھای رنگی در اتاق ھای رنگی
وقتی از رنگ آمیزی کلی (زمینه) اتاق صحبت می‌کنیم، منظور رنگی است که برای پوشش دیوارھا، کف، پرده و حتی روتختی به کار برده می‌شود. بھتر است رنگ آمیزی کلی اتاق خواب ھمان رنگ مورد علاقه تان باشد، ھمان رنگی که ھمیشه آرامش روحی و فکری برایتان فراھم می‌کند. استفاده از رنگ مورد علاقه تان در دکور اتاق خواب در درازمدت تأثیر روحی بسیار مثبتی بر شما خواھد گذاشت. ھمان طور که پیش تر ھم عنوان شد، اتاق خواب مکانی برای تجدید قوای شما است، بنابراین در این اتاق باید از ھر چیزی که شما را به آرامش بیشتری می‌رساند استفاده کنید. ھنگام انتخاب دکور اتاق خواب حتماً موقعیت جغرافیایی آن را نیز در نظر داشته باشید. در اتاق خواب ھای آفتاب گیر باید از طیف رنگ ھای سرد مورد علاقه تان استفاده کنید. در اتاق ھایی که آفتاب گیر نیستند، عکس این کار باید انجام بگیرد و رنگ ھای گرم برای دکور مناسب ترند.

اگر دوست دارید که اتاق خوابتان ھماھنگی و ریتم پیدا کند بھتر است که یک الگو و طرح را در چند جای اتاق تکرار کنید. مثلا ًیک رنگ واحد را در وسایل مختلف رعایت کنید یا یک بافت و طرح واحد را در روتختی و پرده یا شیت آباژور تکرار کنید. بھتر است از ھمان طیف رنگی که در پرده، دیوار و دکور اتاق استفاده شده است در طرح و رنگ پوشش کف نیز استفاده شود. ھرچه پوشش کف، مثلا ًفرش یا سرامیک، روشن تر باشد بر وسعت اتاق افزوده می‌شود. ھر چقدر ھم که پوشش کف را روشن انتخاب می‌کنید، باز ھم باید چندین پرده تیره تر از پوشش رنگی دیوارھا باشد. اتاق خواب باید در ھر فصلی احساس آرامش و راحتی را برای ما به وجود آورد. به دنبال تغییر فصل می‌توانید دکور اتاق خود را نیز تغییر دھید. اگر با شروع فصل گرما از روتختی ھایی با رنگ سرد و روشن استفاده کنید بر تعدیل ھوای اتاق و راحتی اتاق خواب می‌افزایید. در فصل سرد بھتر است که از رنگ ھای تند و گرم برای تزیین اتاق استفاده کنید.

کلاسیک در مقابل مدرن اگر برای اتاق خواب، سبک کلاسیک را در نظر دارید بھتر است تخت خواب و کمدی به رنگ چوب تیره انتخاب کنید. چوب ھایی که به رنگ قھوه ای تیره و زرشکی ھستند با روتختی ھای روشن و یا براق، زیباتر خواھند شد. بافت براق، مکمل سبک کلاسیک و رنگ روشن، مکمل رنگ چوب تیره است. اگر برای اتاق خواب، سبکی اسپرت و مدرن را در نظر گرفته اید از تخت و دکورھای فرفورژه یا چوبی روشن استفاده کنید. روتختی ھایی که رنگ گرم (نارنجی، بنفش، زرد، قرمز) دارند، می‌توانند این سبک مدرن را ھر چه بھتر و بیشتر تکمیل کنند. روتختی ھای طرح دار یا چھارخانه با رنگ ھای گرم از خصوصیات اتاق ھای اسپرت ھستند
  • اول تخت بود یا روتختی؟
تخت، اصلی ترین دکور ھر اتاق خوابی به شمار می‌رود. ھر تخت نمایانگر سبکی مخصوص است. برای مثال تخت ھایی با لبه ھای بایی و پایینی بلند در ردیف تخت ھای کلاسیک قرار می‌گیرند و تخت ھایی که ارتفاع کوتاھی دارند در زیرمجموعه سبک مدرن ھستند. در انتخاب تخت بسیار دقت کنید. تخت خواب ھا باید راحتی را با خود به اتاق بیاورند.

استفاده از تخت خواب ھایی که پایه ھای بلند دارند اتاق را کم ارتفاع نشان می‌دھند ولی بالعکس، استفاده از تخت ھایی که پایه ھای کوتاه دارند اتاق را مرتفع جلوه می‌دھند. معموً استفاده از تخت ھای عریض بر پھنای اتاق می‌افزاید. بھتر است تخت ھایی را که لبه بایی بلندی دارند با تعداد زیادی کوسن تزیین کنیم. استفاده از روتختی ھای نرم، راحتی تخت را چندین برابر می‌کند. برای تخت ھایی که پایه ھای بلند دارند، استفاده از روتختی ھای کوتاه مناسب تر است.

بدین ترتیب فضایی دلپذیرتر و لطیف تر در اتاق ایجاد می‌شود. تخت ھایی که پایه ھای کوتاه دارند، با روتختی ھای بلند و چین دار زیباتر می‌شوند. برای تزیین تخت ھایی که طرح و نقش دارند و کنده کاری شده اند، از روتختی ھای کوتاه استفاده کنید تا طرح کارشده روی تخت نمایان شود. استفاده از روتختی ھایی در طیف رنگی دیوار و کف باعث می‌شود که پوشش دیوار و کف کمتر نمایان شود و اتاق وسیع تر جلوه کند.
استفاده از روتختی ھایی با رنگی متضاد یا مکمل رنگ زمینه موجب می‌شود که ھم پوشش کف و پرده و دیوارھا نمایان شود و ھم خود روتختی و تخت بیشتر جلوه کند. البته این تضاد رنگی از وسعت اتاق می‌کاھد.
  • خانهٔ تخت کجاست؟
اگر می‌خواھید فضای اتاق خوابتان دلنشین تر و گرم تر باشد تخت خواب را در گوشه ای از اتاق بگذارید و در فضای باقی مانده، از وسایل ضروری و تزیینی استفاده کنید. اگر دوست دارید که تختتان نمایان تر از دیگر دکورھای اتاق باشد آن را در جایی وسط اتاق بگذارید که حداکثر دید را داشته باشد. اگر می‌خواھید که بر کل اتاق اشراف داشته باشید، جای تخت را در گوشه ای از اتاق قرار دھید تا بیشترین دید را به کل اتاق و در ورودی داشته باشید. استفاده از پاتختی در دو طرف تخت و آباژورھایی که بر روی آن ھا می‌گذارید، فضایی برای مطالعه شبانه شما به وجود می‌آورد

. ھمچنین، می‌توانید از پاتختی ھا برای نگھداری وسایل ضروری و مورد استفاده شبانه روزی خود استفاده کنید؛ وسایلی مانند کتاب، ساعت، لیوان آب و مانند این ھا. استفاده از پامبلی ھا در انتھای تخت یا در کنار تخت به شما این امکان را می‌دھد که به ھنگام مطالعه به پاھای خود استراحت دھید و جایی تقریباً ھم سطح با بدنتان برای گذاشتن پا داشته باشید. از لحاظ زیبایی نیز این پا مبلی ھا در اتاق بی نظیرند و جلوه تخت را چند برابر می‌کنند.

چیدمان اتاق خواب سعی کنید در گوشه ای از اتاق خواب خود جایی را ھم برای یک آینه بلند در نظر بگیرید. با این کار، نه تنھا به دکوری زیبا دست پیدا خواھید کرد، بلکه وسعت اتاق نیز دو برابر به نظر می‌رسد. استفاده از تک مبل در اتاق خواب، سبکی کلاسیک و در عین حال صمیمی به اتاق می‌دھد. این تک مبل ھا فضایی را برای استراحت و مطالعه تان فراھم می‌کنند. استفاده از آباژورھای بلند در گوشه ای از اتاق خواب فضای اتاق خواب را رومانتیک تر می‌کند. استفاده از نورھای متعدد در اتاق خواب باعث می‌شود که فضاھای مختلفی به وجود بیاید و بدیھی است که ھر کدام از این فضاھا می‌تواند یک کاربرد مخصوص به خود داشته باشد. برای مثال، نور چراغ ھای کوچک که در دو طرف تخت و بر روی پاتختی قرار دارند، برای مطالعه در شب بسیار سودمند است.

برای ھر چه زیباتر شدن اتاق خواب می‌توانید در یک سمت تخت از آباژور بلند و در سمت دیگر از چندین آباژور کوچک استفاده کنید. چه خوب است که برای ایجاد آرامش و راحتی ھر چه بیشتر، از گل ھای تازه و رنگارنگ یا گل ھای خشک ومصنوعی برای تزیین اتاق خواب استفاده کنید. اصوً نگھداری از گل و گیاه باعث پایداری حس شادی در انسان می‌شود. اگر عادت به دیدن تلویزیون در اتاق خواب دارید، آن را بروی پایه بلندی بگذارید تا در ھر جای اتاق امکان دیدن آن را داشته باشید. بھتر است که دکور اتاق از تنوع رنگی زیادی برخوردار باشد.

در غیر این صورت انسان پس از مدتی احساس خستگی می‌کند و دکور اتاق برایش یکنواخت می‌شود. و باخره این که، از آن جایی که در اتاق خواب با پای برھنه قدم بر می‌دارید، ھرچه پوشش کف اتاق خواب نرم تر و در عین حال ضخیم تر باشد آرامش جسمی و روحی بیشتری خواھید داشت. به خاطر داشته باشید که این احساس از پاھای برھنه شما به وجودتان منتقل می‌شود.

منبع : پیک تندرستی
نمونه کارهای اجرایی شرکت
تماس با ما
کانال تلگرام ما
اینستاگرام ما

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر