برای تماس مستقیم کلیک کنید
نکاتی درباره نقش آفرینی متفاوت دیوارھا
menusearch
taknamasazanco.ir

نکاتی درباره نقش آفرینی متفاوت دیوارھا

به وب سایت شرکت تک نماسازان خوش آمدید
برای ارائه خدمات دکوراسیون داخلی و سازه های پیش ساخته با بروزترین طرح های دنیا در خدمت شما هستیم

۱۳۹۵/۱۰/۲۷ دوشنبه
(0)
(0)

نکاتی درباره نقش آفرینی متفاوت دیوارھا

نکاتی درباره نقش آفرینی متفاوت دیوارھا
نکاتی درباره نقش آفرینی متفاوت دیوارھا
این روزھا، دیوارھا تنھا به عنوان چھاردیواری برای محافظت از مبلمان و اشیای تزئینی خانه نیستند بلکه یکی از عناصر ثابت معماری داخلی و مشخص کننده سبک و حال و ھوای خانه شما به شمار می‌روند. با کمی دقت، متوجه می‌شوید، بیشترین رنگ، بافت و طرح در ھر خانه ای متعلق به دیوارھا و سقف است.
برای خلق فضایی بی نقص و آرام، نحوه انتخاب پوشش دیوارھا از اصول مھم دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود. امروزه پوشش دیوارھا از انواع رنگ، طرح و بافت برخوردارند که با به کارگیری آنھا می‌توانید فضایی تازه وھماھنگ با دکوراسیون و سلیقه شخصی تان خلق کنید.
اتاق نشیمنی را که روی دیوارھای آن از تکنیک استن سیل (stenciling )یا شابلون استفاده شده است. در این تکنیک، نقاشی ھای ظریف و دستی به دکور اتاق اضافه می‌شود که معمو در حاشیه گذاری دیوارھا و سقف انجام می‌گیرد.
در قسمت بایی دیوار و نزدیک سقف، این تکنیک انجام گرفته و دیوار را از یکنواختی و تک رنگی در آورده و فضایی لطیف و رنگین حاصل شده است. بھتر است در این تکنیک، از رنگ ھای ھماھنگ با دکور خانه و اجزای مبلمان استفاده کنید.
غیر از حاشیه گذاری دیوارھا و سقف، می‌توانید در موارد دیگری ھم از این تکنیک استفاده کنید؛ مانند اطراف شومینه و تابلوھای نقاشی. معمولا حاشیه گذاری باعث نمایان تر شدن عناصر دکوراتیو و اجزای مبلمان می‌شود. در این تکنیک شابلون ھایی با طرح و الگوھای متفاوت وجود دارند، از طرح ھای کلاسیک می‌توانید در سالن پذیرایی و اتاق نشیمن استفاده کنید و با استفاده از طرح ھای عروسکی و کارتونی، می‌توانید فضایی افسانه ای و متفاوت برای اتاق کودکتان خلق کنید.
دیواری را که استن سیل شده است، نشان می‌دھد. لازم به ذکر است که در بیشتر کشورھا کاغذھای مخصوص استن سیل وجود دارد ولی در ایران این کاغذھا یافت نمی‌شوند و به ھمین دلیل برای انجام این کار از صفحه فیلم ھای آزمایشگاھی می‌توان استفاده کرد.
نحوه اجرا انجام این تکنیک بسیار سھل و آسان است و شما می‌توانید به راحتی این کار را در خانه انجام دھید. ابتدا طرح و نقش را انتخاب کنید. سپس الگوی مورد نظر را به روی یک صفحه فیلم آزمایشگاھی که دیگر لازم ندارید، طراحی کنید و قسمت طراحی شده را از صفحه جدا کنید.
سطحی را که قرار است استن سیل روی آن قرار گیرد اندازه گیری و تقسیم بر اندازه صفحه شابلون کنید تا تعداد دفعات انجام این کار را به دست آورید. در این صورت الگوی شما چندین بار تکرار می‌شود. باید سعی کنید فاصله ای میان الگو ھا ایجاد نشود و در نھایت طرحی یکسان و یکنواخت ارائه دھید. بنا بر سلیقه شخصی می‌توانید از نقش ھای کوچک و بزرگ استفاده کنید.
کاغذ استن سیل را در جایی که قرار است نقاشی شود قرار دھید و آن را با چسب کاغذی بچسبانید به طوری که مانع حرکت کردن آن به روی دیوار شود.
رنگ ھای مورد نظر را انتخاب کنید و روی یک پالت بریزید. بھتر است رنگ ھای نیمه براق روغنی را انتخاب کنید. قلم موی مخصوص استن سیل موی کوتاه دارد. این قلم موھا را داخل رنگ فروبرید و به صورت عمودی از با به پایین روی استن سیل بکشید. ھر چه رنگ ھا خشک تر باشد، موفقیت شما در این کار بیشتر خواھد بود.


منبع:روزنامه سلامت
نمونه کارهای اجرایی شرکت
تماس با ما
کانال تلگرام ما
اینستاگرام مانظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر