برای تماس مستقیم کلیک کنید
آموزش صحیح نصب کاغذ دیواری
menusearch
taknamasazanco.ir

آموزش صحیح نصب کاغذ دیواری

به وب سایت شرکت تک نماسازان خوش آمدید
برای ارائه خدمات دکوراسیون داخلی و سازه های پیش ساخته با بروزترین طرح های دنیا در خدمت شما هستیم

۱۳۹۶/۵/۱۰ سه شنبه
(0)
(0)

آموزش صحیح نصب کاغذ دیواری

آموزش صحیح نصب کاغذ دیواری

آموزش صحیح نصب کاغذ دیواری


می‌گویند چینی‌ها که نخستین تولیدکننده کاغذ در جهان بوده‌اند، نخستین بار از این ماده برای تزیین دیوارهای خانه‌هایشان بهره برده‌اند. حالا و پس از گذشت ۲ هزار سال از این جریان، کاغذدیواری‌ها به یکی از مهم‌ترین ابزارهای تزیین خانه‌ها تبدیل شده‌اند.

طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون در کنار ارتقای کیفیت ساخت، به مشتریان این امکان را می‌دهد تا در رقابت با دیگر روش‌های تزیینی، همچنان سراغ کاغذدیواری بروند. نصب کاغذدیواری برخلاف تصور خیلی‌ها چندان پیچیده نیست و شما هم می‌توانید با خواندن این مقاله فضای زیبایی را برای خانه‌تان خلق کنید.

 
 

مطمئن باشید که نصب کاغذ دیواری خیلی ساده است و شما هم می‌توانید در تعطیلات آخر هفته به راحتی از پس آن بر آیید. اما در نظر داشته باشید که نصب کاغذ دیواری را نمی‌توانید یک نفره انجام دهید و یک نفر باید به شما در نصب کاغذ دیواری کمک کند که با کمک آن در برابر رول های بزرگ و چسب زدن کار ساده تری خواهید داشت. تنها با کمی دقت می‌توانید شاهد نتیجه ی بسیار عالی از کار خودتون شوید.

در مراحل زیر وسایل مورد نیاز و همچنین به صورت مرحله به مرحله روش صحیح نصب کاغذ دیواری را به شما آموزش میدهیم :

آموزش نصب صحیح کاغذ دیواری

وسایل مورد نیاز :

برای اینکه خودتان دست به‌کار شوید و دیوارهای خانه‌تان را کاغذ دیواری کنید به این لوازم احتیاج خواهید داشت؛ رول کاغذ دیواری، تیغ موکت‌بری، کاردک پلاستیکی، چسب‌چوب، چسب مخصوص کاغذدیواری و قلمو یا غلتک نقاشی. به غیر از رول کاغذدیواری، باقی موارد را می‌توانید از ابزارفروشی‌ها و با قیمت مناسب تهیه کنید. کاغذدیواریها هم در عرض ۵۰‌سانتیمتر، ۷۰سانتیمتر و یک متر با طرح‌های مختلف به فروش میرسد. شهرهای مشهد، تبریز و اصفهان هم ازجمله بازارهای اصلی خرید کاغذدیواریهای روز هستند. قیمت هر رول کاغذدیواری هم بسته به نوع جنس و طرح آن بسیار گوناگون است.درست کردن زیر کار :

اگر می‌خواهید زیرکار مناسبی داشته باشید تا کاغذ دیواری اصطلاحا خوش روی دیوار بنشیند و هنگام نصب هم دردسر زیادی نداشته باشید بهتر است زیرکار دیوار را از قبل آماده کنید. برای این کار کافی است چسب چوبی که خریده‌اید را با کمی آب رقیق کنید تا حالت رنگ پیدا کند و سپس آن را به وسیله قلمو یا غلتک روی دیوار بزنید. این کار باعث می‌شود تا غبار و کثیفی دیوار از بین برود و چسب مخصوص کاغذدیواری هم راحت‌تر روی کار می‌نشیند و هنرتان را عمری می‌کند. البته اگر این کار را هم انجام ندهید باز هم می‌توانید روی چسبیدن کاغذدیواری روی دیوار موردنظرتان حساب کنید. یادتان باشد، اگر دیوار زیرکار شما گچ خالی است و قبلا نقاشی نشده، باید پیش از این کار، یکی‌دو دست روغن‌الیف همانند رنگ زدن به دیوار‌ها بزنید تا سطح آن لغزنده شود و کاغذدیواری روی آن خوب بنشیند. پس از آنکه روغن الیف را روی دیوار زدید می‌توانید چسب چوب را بزنید و دیوار را برای نصب نهایی آماده کنید. اگر دیوار سنگی دارید، باید ابتدا سطح آن را به‌صورت کامل بتونه فوری بکشید. برای تهیه بتونه فوری هم می‌توانید از ترکیب مل و چسب کاغذ دیواری استفاده کنید. همچنین اگر سطح دیوارتان قبلا روغن پلاستیک بوده، احتمال پوسته شدن آن وجود دارد. اگر کاغذدیواری را روی این سطح روغن پلاستیک بچسبانید و ببینید که خودش را نمی‌گیرد، مجبورید سطح آن را بتراشید و سپس چسب چوب بزنید.

- اگر قصد دارید همه ی دیوار را کاغذ دیواری کنید، کاغذ ها را پهن کنید و ۵ سانتیمتر بیشتر از اندازه ارتفاع برش دهید. حتما صاف و یک دست ببرید. کاغذ دیواری هایی که برش می‌دهید را کنار هم بگذارید تا از کنار هم قرار گرفتن درست گل ها مطمئن شوید. کاملا یکنواخت پشت کاغذ دیواری ها را به چسب کاغذ دیواری آغشته کنید، جهت تهیه این چسب ها میتوانید به فروشگاه های لوازم و مصالح ساختمانی مراجعه کنید. از برش دهنده ( Cutterr ) یا تیغ تیز برای برش استفاده کنید.

- از فلز یا یک متر پارچه ای برای علامت گذاری جاهایی که کاغذ دیواری را چسبانده اید استفاده کنید. برای شروع بهتر است که از گوشه ی دیوار شروع کنید تا اولین ردیف کاملا صاف و ایده آل نصب شود و این سبب میشود که لاین های بعدی کاملا صاف و یکنواخت پشت سر هم قرار گیرند.


- بعضی از کاغذ دیواری ها از قبل چسب دارند و فقط نیاز به برش دارند تا نصب شوند اما با این حال از چسب دار بودن تمام سطوح پشت کاغذ دیواری ها مطمئن شوید.


- کاغذ دیواری را به کمک همراهتان بر روی دیوار نصب کنید به طوری که همراهتان باید یک طرف کاغذ دیواری را بگیرد تا تسلط شما بیشتر شود. توجه داشته باشید که زیر کاغذ دیواری هایی که نصب می‌کنید حباب نداشته باشد و حتی الامکان توسط کاردک از بالا به پایین و آرام روی کاغذ دیواری بکشید تا کاملا صاف شود.


- از هنگامی که اولین ردیف کاغذ دیواری را نصب کرده اید تنها در حدود ۱۰ الی ۱۵۵ دقیقه زمان دارید تا کاغذ دیواری هارا کاملا مرتب و صاف کنید و در این حین لبه های کاغذ دیواری ها را با دقت بررسی کنید.


- با توجه به روندی که در نصب ردیف اول کاغذ دیواری داشتید ردیف های دیگر را هم به همان ترتیب انجام دهید و دقت داشته باشید که گل ها کنار یکدیگر قرار گرفته باشند. به ترتیب و به همان روش که اولین ردیف را نصب کردید مابقی را نیز نصب کنید و به قرار کرفتن گل ها در کنار هم دقت کنید.


- در آخر از یک اسفنج کاملا تمیز و نم دار برای پاک کردن چسب هایی که از بین درزها بیرون آمده اند استفاده کنید.

تنها همین هشت مرحله بود و شما توانستید انجامش دهیدآموزش صحیح نصب کاغذ دیواری

نکات مهم در مورد کاغذ دیواری :

مزیت کاغذدیواری نسبت به رنگ این است که گردوغبار به‌خود نمی‌گیرد و کثیف نمی‌شود. همچنین بیشتر مدل‌های موجود در بازار قابل شست وشو هستند، به این معنا که با یک دستمال مرطوب نیز تمیز می‌شوند. اگر می‌خواهید از بخارشو برای نظافت سطح کاغذدیواری استفاده کنید، آن را روی درز‌ها نکشید چرا که امکان برآمدگی و کندگی آن را افزایش می‌دهد. یادتان باشد، اثر خودکار به هیچ‌وجه از بین نمی‌رود. پس مراقب باشید تا بچه‌ها روی کاغذدیواری خودکار نکشند. اگر لکه‌ای روی کاغذدیواری افتاد که با دستمال نمدار نرفت، می‌توانید دستمالتان را به کمی الکل صنعتی آغشته کنید و آرام روی لکه بکشید تا اثر آن محو شود. سعی کنید از کاغذ دیواری های جنس خوب برای تزئین خانه‌تان استفاده کنید. کاغذدیواری‌هایی که از الیاف گیاهی تهیه شده‌اند و اصطلاحا در بازار با عنوان «نان وون» وجود دارد، بهداشتی‌ترند و طرح‌های زیباتری نیز دارند

کاغذ دیواری برای تزئین اتاق پذیرایی، دیوار پشت تلویزیون و حتی دیوارهای اتاق کودکان مناسب است. به‌ویژه طرح‌های زیبایی برای تزئین اتاق کودکان با رنگ‌های شاد وجود دارد که می‌تواند فضای فانتزی را برایشان به‌وجود بیاورد. اگر قصد دارید از کاغذدیواری گلدار در پذیرایی استفاده کنید، می‌توانید دیوار روبه‌رویی را نیز با‌‌ همان طرح تزئین کرده و طرح دیوار کناری را متفاوت بزنید تا جلوه زیباتری به محیطتان بدهد. اما اگر طرح کاغذدیواریتان منظره است، فقط یکی از دیوار‌ها را با آن تزئین کنید. اگر اتاق پذیرایی‌تان زیاد بزرگ نیست، می‌توانید از کاغذدیواری‌هایی استفاده کنید که گل‌ها یا طرح ریزتری دارند تا فضا بزرگ‌تر به‌نظر برسد، رنگ‌های روشن و طرح ساده نیز به بزرگ‌تر جلوه کردن محیط کمک شایانی می‌کند. هنگام خرید کاغذ دیواری از مشورت کار‌شناسان فروش بهره ببرید تا هم طرح مناسب و هم به اندازه خرید کنید. البته اگر در اندازه خریدکردنتان شک دارید، می‌توانید با فروشنده صحبت کنید تا رول‌های اضافی را به او بازگردانید.

جهت مشاوره و خرید انواع کاغذ دیواری، همچنین نصب آن می‌توانید از طریق شماره تماس های زیر با شرکت تک نماسازان در ارتباط باشید:

تلفکس:077-34227888
همراه:09171774347
مدیرعامل:اردشیری


نمونه کارهای اجرایی شرکت
تماس با ما
کانال تلگرام ما
اینستاگرام ما

 آموزش صحیح نصب کاغذ دیواری

آموزش صحیح نصب کاغذ دیواری

 آموزش صحیح نصب کاغذ دیواری

آموزش صحیح نصب کاغذ دیواری

 آموزش صحیح نصب کاغذ دیواری

آموزش صحیح نصب کاغذ دیواری

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر