برای تماس مستقیم کلیک کنید
خانه خود را به محلی برای صلح و صفا تبدیل سازید
menusearch
taknamasazanco.ir

خانه خود را به محلی برای صلح و صفا تبدیل سازید

به وب سایت شرکت تک نماسازان خوش آمدید
برای ارائه خدمات دکوراسیون داخلی و سازه های پیش ساخته با بروزترین طرح های دنیا در خدمت شما هستیم

۱۳۹۵/۱۱/۸ جمعه
(0)
(0)

خانه خود را به محلی برای صلح و صفا تبدیل سازید

خانه خود را به محلی برای صلح و صفا تبدیل سازید
بی تردید کوشش بیھوده ای خواھد بود تا در تزیین منزل به کمال مطلق دست یابید. خانه شما باید زنده به نظر برسد و این به معنای کمی به ھم ریختگی است. بنابراین ھمه چیز نباید ھمیشه درست در جای خود باشد وانگھی از این که به دنبال ھر مد جدید تزیین خانه باشید، بپرھیزید. اشیایی را انتخاب کنید که دوست دارید، چرا که باید در کنار آن ھا زندگی کنید و لوازم منزل چیزھایی نیستند که به تدریج به آن علاقه مند شوید. واین نیز بدان معنا نیست که از لوازمی استفاده کنید که شاید ارزان ھستند و یا توسط عده دیگری از مردم انتخاب می‌شوند. خانه شما باید نماد خودتان باشد نه کسی که روزی بوده اید یا اصلا ًنبوده اید. اکنون نوبت به چیدمانوسایل منزل شما رسیده است.


نخست- ھمواره با گذاشتن چند شاخه گل تازه در خانهروحیه شادی به اعضای خانه بدھید.


دوم- اضافه کردن گیاه، سنگ، صدف و دیگر عناصر طبیعی به تزیینات خانه تاثیر بسیار خوبی در روحیهاعضای خانواده می‌گذارد و در واقع طبیعت را به درون خانه می آورد.


سوم- به ھماھنگی رنگ ھا توجه کنید. نکوشید لوازم منزل را ھمرنگ انتخاب نمایید. تزیین خوب خانه به این معنا نیست که ھمه چیز یک رنگ باشد. مثلا ًھنگام جور کردن پارچه ھایی با طرح ھای مختلف، یک یا دو رنگ ھمسان در نظر بگیرید. برای نمونه می‌توانید دو پارچه ھمرنگ اما یکی گل دار و دیگری را راه راه جور کنید. اما مراقب باشید این ترکیبات را بیش از حد سنگین نکنید.


چھارم- گذاشتن عکس ھایی از اعضای خانواده در گوشه و کنار خانه بسیار خوب است اما از افراط در این کار خودداری کنید. به ویژه در مورد عکس ھای خودتان مراقب باشید زیرا ممکن است ناخودآگاه خانه را به صورت پرستشگاه خودتان درآورید.


پنجم- لوازم خانه را از انواع راحت و قابل استفاده تھیه کنید تا به خانه شما حال و ھوای صلح آمیز و آرام بخش بدھد. استفاده از فرش و گلیم با الیاف طبیعی و پارچه ھایی چون کتان و ابریشم خام حس باصفایی به خانه می دھد و آن را به یک آشیانه گرم بدل می‌کند. اگر در حال انجام تغییرات اساسی در منزل ھستید قبل از ھر کاری جنس موادی را که استفاده می‌کنید مورد بررسی قرار دھید.کف پوش سنگ یا سرامیک در تابستان بسیار خنک و عالی است اما در زمستان به طور آزار دھنده ای سرد است. کف پوش ھای غیر از فرش و موکت ھم به سرو صدای محیط اضافه می‌کند.نخست این نکته را در نظر داشته باشید که خانواده شما پرجمعیت است یا کم جمعیت و بعد نوع کف پوش را انتخاب نمایید. کف چوبی از ھر نظر عالی است فقط باید مخارج نگھداری آن را در نظر داشته باشید.


ششم- آثار ھنری جالبی که بیانگر شخصیت شما باشند را در گوشه و کنار خانه قرار دھید. لوازم خانه را طوری انتخاب کنید که بر زیبایی تابلوھا و آثار ھنری دیگر موجود در خانه بیفزاید. ھمین آثار گاه بھانه بسیار خوبی برای آغاز گفت وگو ھستند.


ھفتم- به خاطر داشته باشید که گاھی کمتر، بیشتر است. یک گردنبند زیبا بسیار بیشتر از یک گردنبند با گوشواره و دستبند یک شکل جلب
توجه می‌کند. در چیدن لوازم منزل نیز این قانون وجود دارد. مثلا ًجزییات کوچکی را که تفاوت فراوان ایجاد می‌کند از یاد نبرید. رو میزی، بشقاب ھا، زیربشقابی ھا، گل و گلدان و دیگر لوازم رومیزی، این رنگ ھا و ریزه کاری ھا ممکن است به نظر دست و پاگیر بیایند اما آن قدر موثرند که ارزش زحمت را دارند.


ھشتم- حمام و سرویس ھای بھداشتی خانه را با شمع، نمک ھای طبی عطرآگین و صابون ھای خوشبو تزیین کنید. وانگھی سینک ظرفشویی،شیرآت و امثال آن به تدریج به نظر نمی‌آیند اما تعویض آن ھا تاثیر بسیاری بر شمای کلی خانه می گذارد.


نھم- پاراوان ھای تاشو و پایه دار بھترین وسیله برای تقسیم فضا در یک اتاق ھستند. مثلا ًبرای جدا کردن میز کار از اتاق نشیمن و به ویژه در فضاھای کوچکتر کاربرد دارند.


دھم- اتاق ھای خود را پر از وسیله نکنید. ھر چیز خوبی با افراط به سوی بدی متمایل می‌شود. کمی از این و کمی از آن کافی است. مراقب باشید که اتاق را با رنگ یکنواخت، ظروف فلزی کوچک و بزرگ، اشیای چوبی، کاغذ دیواری و برگ ھای طلایی پر نکنید. بکوشید در یک اتاق ساده و خلوت غافلگیری ھای خلاقانه ترتیب بدھید. طراحی خوب شامل انتخاب رنگ و حس صحیح است. به ھمراه چاشنی ھایی از تزیینات زیبایی که دوستشان دارید و به آن ھا عشق می‌ورزید.

منبع: روزنامه جوان
نمونه کارهای اجرایی شرکت
تماس با ما
کانال تلگرام ما
اینستاگرام ما

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر